Bir Bebeğin Anne Karnındaki Mucize Görüntüleri

Bir Bebeğin Anne Karnındaki Mucize Görüntüleri
İsveç doğumlu ödüllü fotoğraf sanatçısı çocukluğundan beri kamera ve mikroskop ile iç içe yaşayan bir fotoğrafçıydı ve babası ona 12 yaşında bir fotoğraf makinesi hediye etti

Bir bebeğin anne karnındaki gelişimini 10 yılda yaptığı çalışmalar neticesinde fotoğraflayan 1965 yılında bu fotoğraflardan 16 sı LIFE dergisi tarafından kullanılan ve daha sonra başka dergilerinde kullandığı  bu fotoğraflar sonrasında yine bunu 1965 yılında bir fotoğraf kitap haline getiren Lennart Nilsson “A Child is Born” ( Bir çocuk doğuyor) yayınlandığında birkaç gün içinde tükenmiş.. Günümüzde ise türünde halen çok satanlar listesindeki yerini koruyor.. Medikal fotoğrafçılığın öncüsü olan 93 yaşındaki Lennart Nilsson halen bilim ve fotoğraflarla yakından ilgili..
Sistoskop idrar kesesindeki taşları tesbit için kullanılan bir alet bu alete yerleştirdiği kamera ile anne karnındaki bebeği an ve an fotoğraflamış..

İşte sizler için Lennart Nilsson’un becerikli elleri ile ortaya çıkan fotoğrafları galerimizde göreceksiniz…

Aşağıdaki bütün fotoğraflarımızın büyük hallerini görebilmek için fotoğrafların herhangi birinin üzerine tıklayarak bu konunun fotoğraf galerisine gidebilirsiniz.


Aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git