Dokuz Farklı Şekilde Hızlı ve Kolay Eyeliner

Dokuz Farklı Şekilde Hızlı ve Kolay Eyeliner

Bugünkü videomuzda sizlere 9 farklı eyeliner görünümünü nasıl yapacağınızı anlatacağız.
Makyajın tamamlayıcı ve olmazsa olmaz dokunuşu olan eyeliner çoğu kadın için vazgeçilmez. Tabi kimimiz içinde vazgeçilmez olduğu kadarda korkulu bir rüya. Bir çok sürme tekniği olmasına rağmen pratiğe dayalı olarak kusursuz bir görünüm elde ediliyor. Eşit sürmek, bozmamak, düzeltirken dağıtmamak oldukça zor  Bizde yardımcı olmak için bu gönderiyi hazırladık sizler için.

Videoda kullanılan ürün jel eyeliner. Eğer eliniz yatkın değilse likit yerine jel her zaman daha rahat ve pratiktir.

İlk görünüm : Basit Eyeliner
Eyeliner sürmeye göz kapağımızın ortasından başlamamız gerekir. Böylece iki göz arasındaki orantıyı daha rahat yakalarız. Basit sade bir eyeliner için göz kapağımızın kirpik dibi ortasından başlayarak gözümüzün içine bir fırça yardımı ile jel eyelinerı sürüyoruz ve kirpik dibi sonuna kadar hafif kalın bir çizgi çekiyoruz. İşte oldu !

İkinci görünüm : Klasik Kuyruklu Eyeliner

Klasik kuyruklu bir eyeliner çekmek için basit olarak çizdiğimiz eyelinerın kirpik bitiminden kaşımızın ucuna paralel bir çizgi çekip kalınlaştırıyoruz. Artık kuyruklu bir eyelinerımız var.

Dokuz Farklı Şekilde Hızlı ve Kolay Eyeliner

Üçüncü görünüm : Çift Kuyruklu Eyeliner

Bu görünüm içinse alt kirpik bitimimizden üstteki kuyruğa orantılı daha ince bir kuyruk çiziyoruz. İki kuyruk arasında boşluk olmalı. Kuyruk daha ince ve uzun olmalı.

Dördüncü görünüm : Kalın Kuyruk

Normal kuyruklu eyelinerımızı daha kalın bir çizgi halinde sürdüğümüzde bu görünümü elde ederiz.

Beşinci görünüm : Drama

Keskin, pürüssüz, dümdüz ve uzun üçgen şeklinde bir kuyruk devamında standart kalın bir Eyeliner ile oldukça dramatik görünebilirsiniz.

Altıncı görünüm : Buğulu Eyeliner

Daha ince kuyruklu bir Eyeliner çiziyoruz fakat üzerinden geçmiyoruz simsiyah değil daha buğulu ve doğal bir görünüm elde ediyoruz.

Yedinci görünüm : Kalın Eyeliner

Basit ve oldukça kalın bir Eyeliner çekiyoruz ve kirpik bitimine çok minik bir kalkıklık katması için hafif kalkık bir kuyruk çiziyoruz.

Sekizinci görünüm : Balık Kuyruğu Eyeliner

Standart bir kuyruklu Eyeliner çekiyoruz. Kuruuğu biraz daha kıvrımlı olabilir. Çift kuyruklu Eyeliner yapıyoruz devamında ama tek farkla bu sefer 2. kuyruk aşağı doğru olmalı.

Dokuzuncu görünüm : Kedi Gözü Eyeliner

Bunun içinse tekrardan standart kuyruklu bir Eyeliner çekiyoruz ama kuyruk ince uzun olursa amacına daha uygun olur. Tek farkı göz pınarının olduğu kısma kadar eyelinerımızı getiriyoruz ve oradan alt kirpik diplerimizde birleştirerek sürüyoruz.

Aşağıdaki videodan yaralanarak daha kolay yapabilirsiniz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git