Mutlu Olmak İçin Derhal Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken 10 Şey

Mutlu Olmak İçin Derhal Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken 10 Şey
Ortalama 70 yıllık bir hayata sahibiz, daha iyi bir hayat sürdürebilmemiz gerçek kişiliğimizi sergileyebilmemizi engelleyen bir çok şeyle birlikte yaşıyor ve bunları hayatımızdan çıkarmanın yollarını aramıyoruz..

70 yılın ilk 20 sini ve geriye kalan 50 sini keyifli bir şekilde yaşayabilmek için sevgi iş para hakkında bir şeyler öğrenerek ve bir çok hatayı da içinde barındıran bir hayatı yaşamaya çalışıyoruz..

Hayatımızın son 10 yılını da ister istemez yaşın verdiği yorgunlukla durağan geçiriyoruz..

Bu yüzden ilk yirmi ergenlikle geçerken son 10 yılda durağan geçerken önümüzde gerçekten severek yaşayabileceğimiz 40 yılımız kalıyor..

Bu yazıyı dikkatlice okuyarak hayatınızda 10 şeyi çıkarırsanız daha mutlu ve keyifli bir hayat sürebilirsiniz..

1- Hayatınızdaki olumsuz insanları bir kenara bırakın..

Neden mi çünkü bu insanlar sizin enerjinizi emen en büyük etkendir.. Ruhunuzu emer bu tür kişiler bu yüzden bu tür kişilerden mümkün mertebe uzak durun.. Başka bir yolu ise tüm olumsuzluklarına rağmen olumlu karşılayarak onları etkisiz hale getirmeyi deneyebilirsiniz.. Onlar bu davranışınızdan hiç hoşlanmayacak ve kendileri sizden uzaklaşacaktır..

2- Hatasız kul olmaz, yaptığınız hatalar için üzülmeyi bir kenara bırakın..

Yaptığınız hatadan ders aldıysanız ve bir daha yapmamanız gerektiğini anladıysanız artık üzülmenizin ve kendinize kızmanızın bir anlamı yok..

Hayatta öncelikle başarısız olmalısınız ki sonrasında başarıyı kazanabilesiniz.. Bu yüzden daha başarılı ve mutlu olmak için birkaç hata yapmanız kaçınılmazdır..

3- Geçmişinizi hayatınızdan çıkarın..

Geçmişinizi hiçbir zaman için değiştiremeyeceğinize göre kendinize geçmişinizle ilgili soru sormayın.. Geçmişi telafi edebilirsiniz yenilerini tekrarlamayarak ama geçmişi düşünürseniz geçmişte yaşarsınız ve geleceği göremezsiniz..

Mutlu Olmak İçin Derhal Hayatınızdan Çıkarmanız Gereken 10 Şey

4-Otoportre imajı bırakın..

Yanında bulunduğunuz insanlara göre farklı bir davranış biçimi sergilemeyin.. Arkadaşlarınızın yanında farklı ebeveyninizin yanında farklı, işyerinde farklı değil de hayatınızdaki herkes karşısında aynı olacak kadar kendinize güvenin.. Bırakın onlar sizi olduğunuz gibi ya sevsinler ya da sevmesinler bu kadar basit..

5- Kendiniz için üzülüyorsanız bunu da bir kenara bırakın.

Silkelenin ve kendinize gelin mutluluk köyüne doğru ilerleyin.. “Yazık bana”larla uğraşacak kadar uzun yaşamayacaksınız, fark yaratmak için birkaç yılınız var. Zor gibi görünse de bu tamamen sizin elinizde..

6- Eğer “evet”ciyseniz her zaman için evet demekten vazgeçin..

Evet denecek ve hayır denecek zamanlar vardır.. Sürekli evet demek rahatsız etmeye başlamışa ve kendinizi iyi hissetirmiyorsa hayır demenin vakti gelmiş demektir..

Karşımdakini üzmemek için eveti kullanıyorsanız kendinize zarar veriyorsunuz demektir..

Ne kadar zor diye düşünseniz de hayır demenin bir yolunu bulmalısınız.. Mesela ilişkinizde kendinizden çok şey verdiğinize inanıyorsanız kendinizi biraz geri çekip hayır diyebilmelisiniz, eğer çok fazla çalışıyor ve stres altına giriyorsanız burada da hayır diyebilmelisiniz..

Mutlu Olmak İçin Derhal Hayatınızdan Çıkarmanız Gerekenler

7- Herkesi memnun etmeye çalışmaktan vazgeçin..

Bunu yapamazsınız çünkü bu imkansızdır. İsterseniz dünyanın en iyi, en tatlı, en sevecen, en sevgi dolu kişisi siz olun ama bir yerlerde sizden hoşlanmayacak birileri mutlaka olacaktır.. Boş verin gitsin onlarda sizden hoşlanmasınlar onları memnun etmek için kişiliğinizden ödün vermeyin. Kendiniz olun ve kendinize saygı duygunuzu yetirmeyin bırakın onlarda hoşlanmasınlar..

8- Başkaları incinecek diye söyleyeceklerinizi sansürden geçirmeyin..

Karşınızdakini incitmemeye çalışmamak elbette önemlidir ama söyleyeceklerinizin başka bir yolu yoksa bunu yapmalısınız..

9- Gelecek hakkında endişe etmeyin

Şöyle ki, eğer geleceğiniz için bu gün elinizden geleni yapıyorsanız geleceğiniz zaten bir şeyler yapmış oluyorsunuz o yüzden gelecek endişesi yaşamınıza gerek yok..

10- Batıl inançlarınızı hayatınızdan atın.

Bunlarda mutluluk yolunda sizin için engel teşkil edicidir..

mutlu olmak icin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git