Pembe Karışık Desenli Nail-art Yapımı ve Videolu Anlatım

Pembe Karışık Desenli Nail-art Yapımı ve Videolu Anlatım

Son birkaç senedir tırnaklarda moda olan nail-art yani tırnak süsleme sanatı kolay göründüğü kadar kolay olmayan ama sonucunda harika bir görünü yaratan tırnak süsleme tekniğidir. Birbirinden farklı yapım ve süsleme şekilleri bulunur.  Bizde bu yazımızda sizlere 5 parmağa farklı şekiller yaparak kullanabileceğiniz birbirinizden farklı desenli nail-art yapımlarını göstereceğiz. Sizde bu tekniği kullanarak giyeceğiniz kombinlere uygun renklerde tırnaklarınızı süsleyebilirsiniz.

1. Serçe parmak. Noktalama deseni.

Ama tabi siz dilediğiniz renk kombinasyonu ile farklı tarzlar yaratabilirsiniz.
Eğer elinizin altında noktalama yapmanız için bir “ dotting tools “ yoksa bir tel tokanızın ucunu veya arkasında silgi bulunan bir kurşun kalemin arkasına takacağınız toplu iğne arkası ile noktalama işlemini yapabilirsiniz.
Serçe parmağınıza 2 kat olmak üzere baz olarak istediğiniz rengi tırnağınıza uygulayın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra bir yere beyaz oje dökün ve noktalama aracınızın ucuna alın eşit büyüklükte noktalar yapmaya özen göstererek sıralı veya istediğiniz bir şekilde tırnağınıza noktalar yapın. İyice kuruduktan sonra ister parlak ister mat top coat sürün. Dayanıklılığı arttırın.

2. Yüzük parmak. Simli

Diğer tırnaklarımızın aksine daha göz alıcı ama sade bir desen uyguluyoruz. Hatta desen bile değil Simli Oje! Alta baz olarak metalik rose adlı ince simli bir oje uyguluyoruz. Üzerine 2 kat daha daha iri sim taneleri olan yine rose renkli bir oje ile geçiyoruz. Ojemiz simli olduğu için parlatıcı veya matlaştırıcı sürüp sürmemek size kalmış. Simli ojeler her zaman daha dayanıklıdır.
nail art
3. Orta parmak. Leopar

Tırnaklarda en güzel ve havalı duran desenlerden biri leopar ! Kesinlikle çok çarpıcı bir görünüm katıyor.
Orta parmağımıza 2 kat beyaz oje uyguluyoruz ve iyice kuruamasını bekliyoruz. Daha sonra diğer renkli ojemizi oje fırçasına alakra tırnağımıza irili ufaklı oje taneleri konduruyoruz. Leoparımızın iç desenini oluşturacağız bu şekilde. Daha sonra “dotting tools” için kullandığımız araç ile (kürdanda olabilir.) koyduğumuz açık pembe noktaların etrafından daha koyu pembe ile kontür şeklinde çerçeve yapıyoruz. Leopar deseni veriyoruz.

2. İşaret parmağı. Şeritler

2 kat dilediğimiz renk ojeyi sürüp iyice kurumasını bekliyoruz. Daha sonra nail art fırçalı ojelerinizden veya varsa ince uzun uçlu bir makyaj fırçanızdan yardım alarak sürdüğünüz renkten daha açık veya daha koyu oje kullanarak dikine şeritler çiziyoruz.

1. Baş parmak

2 kat beyaz oje uygulayıp iyice kurumasını bekliyoruz. Daha sonra tırnağı ortalayıp yukarı yani tırnak ucuna doğru başka bir renk oje fırçası ile “ V “ şekli çiziyoruz. (Bu kısımı izleyerek daha iyi anlayabilirsiniz.)
V çizerken doğal olarak uçta başka bir V lik bir boşluk beyaz kalıyor. Oraya da daha koyu renkli bir oje ile V çiziyoruz. Renk geçişli bir tırnak elde ediyoruz.

Aşağıdaki videoyu izleyerek sizde tırnaklarınıza bu süslemeyi uygulayabilirsiniz..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git