Akıllı Ev Sistemi

Akıllı Ev Sistemi Nedir?

Akıllı ev sistemleri, hayatlarımızı basitleştiren ve güvenliği artıran nano teknoloji ev otomasyon kontrol sistemidir.

Yeni gelişen teknolojilerle yaşadığımız alanları, daha rahat, daha güvenli ve daha keyifli bir yaşam tarzına değiştirmeye akıllı ev sistemi deniyor. Bu sistem, evde kullandığımız birçok kumandanın kargaşası yerine tek bir kumandadan evdeki bütün cihazları kontrol etme rahatlığı sağlıyor. Böylece evinizin herhangi bir yerinden perde kontrolü, müzik açma-kapama, aydınlatma kontrolü gibi değişiklik isteğinizi tek bir kumandadan yapabiliyorsunuz. Evinizin dışından kontrol de mümkün. Siz dışardayken vereceğiniz bir komutla eviniz ısınıyor, soğuyor ya da fırınınız çalışmaya başlayabiliyor.

Akıllı Ev Sistemi Neler Sunuyor?

 • Evinizin herhangi bir yerinden istediğiniz alanı aydınlatabilirsiniz.
 • Perdelerinizi ya da panjurlarınızı kontrol ederek istediğiniz anda açıp kapatabilirsiniz.
 • Sistemdeki sensörler evinizdeki aydınlık seviyesini ölçer ve aydınlatmayı kendisi ayarlayarak tasarruf sağlar.
 • Evden çıkarken, tek bir tuşla evinizdeki tüm elektrikli cihazları, elektrik düğmelerini ve kapılarınızı kapatır. Kapınız ya da pencereniz açık kaldıysa sizi uyarır.
 • Klima, fırın, kombi gibi cihazları kontrol eder. Böylece eve geldiğinizde eviniz istediğiniz ısıda (isterseniz her oda farklı ısıda) olabilir ya da yemeğiniz pişmiş olabilir.
 • Uzun süreli olarak evden uzaklaştığınızda; ışıkları, perdeleri ve panjurları rastgele açarak ve müziği yüksek sesle çalarak siz evdeymişsiniz havası yaratır.
 • Belirlediğiniz zamanlarda bahçenizi sular.
 • Merkezi müzik sistemi ile çok bölgeli müzik keyfi sunar.
 • Sinema sistemi, görüntü sistemi ve uzaktan kontrol imkânı vardır.
 • Yangın, gaz kaçağı, hırsızlık ve su baskını güvenliği sağlar.
 • Kamera ile merkezi izleme imkânı sunar.

Akıllı Ev Sistemleri’nde Kontrol

Sistemin geliştirdiği akıllı anahtarla çalışan her cihaz uzaktan kontrol edilebilir. Bu bir perde, aydınlatma, kapı açma, fırın veya bir çay makinesi olabilir. Bu sistemde kontroller kullanıcıların isteklerine göre şekilleniyor. Cihazınızı nasıl çalıştırmak istiyorsanız kontrolünü de o şekilde belirliyorsunuz.

Kablosuz Çözümler

Evinizde akıllı sistemle kullanacağınız birçok cihazı kablosuz olarak da yönetmek mümkün. İstanbul’da kurulan akıllı ev sistemlerinin birçoğu kablosuz sistem ve ye yapılandırma aşamasında ne de performansında herhangi bir sorunla karşılaşılmamış. Eğer evinize ilk defa bu sistemi kurduruyorsanız kablosuz yaptırmanızda fayda var.

Akıllı Ev Sistemi Uygulaması

Henüz inşaat halindeki bir yapının kablolamasında yapılacak birkaç küçük değişiklik ile temel bir akıllı ev altyapısı hazırlamak mümkün. Kablolama işlemi bitmiş bir yapıda ise kablosuz akıllı ev sistemi sahibi olabilirsiniz.

İnşaat aşamasındayken, mühendislerin kablolama işlemini izlemesi yeterli. Ücretsiz olarak inceledikten sonra proje hazırlanmaya başlıyor. Bütçenize uygun istediğiniz paketi seçebilirsiniz. Daha sonra herhangi bir inşaat işine gerek duymadan eklemeler yapmak mümkün.

Akıllı ev sistemine sahip evler, güçlü bir teknik ekibe ve altyapıya sahip. Türkiye’nin birçok yerinde de servisleri mümkün. Sistem oldukça güvenli ve iki yıl garantiye sahip.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git