Bitkisel akne tedavisi

Bitkisel akne tedavisi nasıl yapılır?

  1. Genellikle sivilce olarak bilinen aknenin tedavisi günümüzde bitkisel olarakta yapılabilmektedir. Bu tedavide aloe veranın rolü çok büyüktür.
  2. Aloe vera nın krem şekli aynı zamanda jel şekli kullanılabilmekte ancak akne tedavisi uygulanırken jel olan tercih edilmektedir. Özellikle konu cilt bakımı gibi hassas bir konu olunca aloe vera en önde gelen bitki türlerindendir. Jel şekli ise akne tedavisinde kullanılmaktadır.

Akne en çok hangi yaşlarda görülür?

  1. Akne en çok gençlerde görünen ve genellikle 20 yaşlarından sonra ortaya çıkan hatta hayatı boyunca devam eden bir cilt rahatsızlığıdır.
  2. Bazen yüz bölgesi haricinde sırtta omuzlarda, göğüste ve kollarda da görülebilmektedir. Kimi zaman genetik yapıdan kaynaklı olarak ta oluşmaktadır.
  3. Aynı zamanda stresli bir hayat, sinirli bir yapı, hormon eksikliklerinden kaynaklanan rahatsızlıklar, günlük besin alma şeklimiz ve temizliğe bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Her insan mutlaka hayatının bir zamanında akne ile uğraşmıştır.  Ancak ben aknelerle ya da sivilcelerle hiç uğraşmadım derseniz şanslı ve nadir insanlardansınız diyebiliriz.

Akne bazen bir hastalık oluşturabilir mi?

  1. Ancak kimi zamanlar akne tedavi edilmek zorunda kalınan bir cilt hastalığı şeklinde de karşımıza çıkabilir.
  2. Çoğu zaman birinin önerisi ile ya da kendi aklımıza uyarak eczanede satılan herhangi bir akne ilacını alıp kullanmışlığımız vardır. Ancak bu çok tehlikeli bir durumdur. Çünkü bazı akne ilaçları ciddi rahatsızlıkları da beraberinde getirmektedir.
  3. Özellikle depresyon ya da bunalım gibi ciddi hastalıkları tetiklediği görülmüştür araştırmalarda. O nedenle eğer tedavi olmak zorunluluğunda olduğunuz bir akneniz var ise önce bir uzmana danışmanız önerilmektedir.

Genel olarak;

Bundan dolayı her zaman olduğu gibi doğaya başvurmak gerekmektedir. Bitkisel akne tedavisi son zamanlarda çok istenilen bir yöntemdir. Akne tedavisi için en uygun yöntem jel ya da losyondur. Bunlarla değişik maskeler yapabilirsiniz. En çok tercih edilen bitki ise her zaman ki gibi cilt mevzu bahis olunca aloe vera dar.

Yüzyıllardır bilinir ki kâinat güzellerinden biri olan kleopatra nın güzelliği aloe vera tarafından sağlanmıştır. Özellikle yüz bölgesinde oluşan akneler çok çirkin bir görüntü sağlayacaktır ki biz bayanlar mutlaka kleopatra nın güzelliğine sahip olmak isteriz. İşte bu konuda aloe vera bize yardıma koşuyor. Oluşacak ya da oluşmuş aknelerin yok etmesinin yan sıra sivilcelerin oluşturduğu lekeleri de yok etmekte bire birdir.  Eğer bitkisel akne tedavisi uygulamak istiyorsanız başvuracağınız tek yol aloe veradır.

Cilt tipinize (yağlı, kuru, karma cilt) uygun aloe vera lı jel ya da maskelerini düzenli olarak kullanırsanız göreceksiniz ki, 3 haftanın sonunda aloe vera kullanılmış cilt ile aloe vera kullanmamış cilt arasında dünyalar kadar fark olacaktır. Elbette ki sizde doğanın mucizelerinden faydalanmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git