Deodorantın Bilmediğimiz Kullanım Şekilleri

Deodorantın Bilmediğimiz Kullanım Şekilleri

Özellikle yaz aylarında terlemeye ve kötü kokulara karşı hem sprey hem de stick deodorantlar kullanıyoruz ama deodorantları farklı alanlarda da kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

-Özellikle yaz aylarında çalışan bay ve bayanlar birde klasik kıyafet gitmek zorundaysalar bu giysilerinin altına ayakkabı giyen bay ve bayanların ayakkabıyı çorap ile giydikleri için gün boyu terleyen ayaklarında kokuya maruz kalabilirler. Bu kötü kokuyu önlemek için çorabı giymeden önce ayak tabanlarınıza stick deodorantı sürüp çorabı giydiğiniz zaman kokuyu önlemiş olursunuz. Aynı zamanda ayaklarınız daha az terleyecektir..

stick deo rolon deodorant
-Bilindiği gibi yeni ayakkabı aldığınızda bu yeni ayakkabı ayak arkalarını mutlaka vuruyor ya da parmaklarınızı vuruyor… Bu vurmayı önelemek için de deodorantı ayakkabının içinin arka tarafına sürün ya da parmaklarınıza sürtünmeyi daha aza indirgeyeceğinden ayak arkasını vurmasını önleyebilirsiniz.

ayakkabılarınıza sürün
-Bayanlar eğer birazda kiloluysanız etek giydiğiniz zaman bacakların birbirine sürtmesi sonucu bir kızarıklık meydana gelir. Bu kızarıklığı önlemek için sürtünen bölgeye stick deodorant sürebilir sürtünmeyi önleyerek kızarıklık oluşmasını engelleyebilirsiniz.. . Erkelerde kasık bölgelerindeki sürtünmeyi engellemek için stick deodorantlar  kullanarak sürtünmeyi en aza indirgeyebilirler. Bu tür deodorantlar sürtünme için cildinizi koruyan, bariyer görevi görür.

stick deodorant
-Evde asetonunuz kalmamış ise üzülmeyin pamuğa sıkacağınız sprey deodorant ile günü kurtarabilir ojelerinizi temizleyebilirsiniz.. Burada ki püf noktası ise hızlı hareket etmek iyi sonuç almak istiyorsanız..

sprey deodorantla oje çıkarma
-Böcek ısırmalaların da acıyı ve kaşıntıyı almak için sprey deodarant sıkabilir ya da stick deodorantlar kullanabilirsiniz. Kaşıntı ve acıları yok edebilirsiniz..

stick deodorant

-Hatta dizlerinizin arkası ve avuç içi, göğüsleriniz altında stick ya da rolon deodorantları sürerek aşırı terlemeyi de engelleyebilirsiniz..

göğüs altlarınıza stick deo sürebilirsiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git