Erkeklerin Kadınlara Bağlanma Nedenleri

Merhaba sevgili ziyaretçiler,

Erkek ve kadın aslında bir yarımdır ve bir tam olabilmek için birbirlerine bağlanırlar. Aslında yaptığımız en büyük hata karşınızdaki dinlememek ve anlamaya çalışmamaktır. Hep anlaşılmayı bekleriz karşı tarafa sürekli ‘o beni anlamıyor ‘ cümlesini kurarız peki siz onu anlamaya çalıştınız mı yada ona anlamasını istediğiniz şeyi kafanız da kurmaktansa anlatmayı denediniz mi ? Hayır kimsenin beyin okuma gücü yoktur ve karşı tarafı anlamak ve kendimizi ifade etmek gerekir. ilişkilerde en çok yaptığımız hatalardan birisi de hayallerde yaşamaktır. Bir hayalimiz idealimiz üzerine karşımızdaki kişiyi koyarız ve çoğu zaman hayal kırıklığına neden olur. Daha gerçekçi olarak hayal kırıklıklarından koruyun kendinizi.

Yapılan bir araştırmaya göre erkekler “çok yakın bir arkadaş, mükemmel bir aşık ve güvenebileceği bir eş” ve buldukları anda da bağlanırlar. Erkekler sohbet edebildikleri insanlara bağlanırlar. Erkeklerin kendini anlayabileceği ve saatlerce hiç sıkılmadan paylaşım kurabileceği kavgadan uzak rahatlık içerisindeki sanki arkadaş havasın da sohbet edebildiği insana bağlanırlar. Sizde sohbet edebildiğiniz paylaşım yapabildiğiniz biriyle evlenin ki birlikte geçireceğiniz ömrünüz daha erkeklerin kadınlara bağlanma nedenlerisağlıklı iletişimler içerisinde olsun. Alman yazar Goethe ilişkilerde sohbetin ne kadar önemli olduğunu şu sözleriyle çok güzel ifade etmiştir. “bir kadınla erkeğin kalitesini kavga anında anlarsınız” Güven duymak bir erkek için çok önemlidir bağlanabilmesi için kadına güvenmesi gerekir.

Can Dündar erkeğin kadına olan bağlanması şu sözleriyle çok güzel ifade etmiştir. “Hayatınıza kattığınız kadınlar taraçalarınızdır. Her seferinde manzaranızı zenginleştirir ve özelleştirir. Annenizle başlayan ve sizi büyüten büyüleyen kadınlar” işte bu sözlerden de anlaşıldığı gibi bir erkeğin kadına bağlılığı anneden başlar ve devam eder. Erkeğin size olan bağlılığını sağlamak için her zaman mesafeli olun ve kendisini özgür hissetmesini sağlayın ancak bunları yaparken de tamamen ilişkiden uzaklaşmayın bu şekilde ilişkinizin bağlılığını ve devamlılığını arttırabilirsiniz.

Prenses…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git