Öldü sanıp tabuta koymuşlardı: Cenazede ‘dirilen’ kadın hayatını kaybetti

Ekvador’da gömülmekten son anda kurtulan 76 yaşındaki Bella Montoya’nın, yoğun bakımda 1 hafta geçirdikten sonra öldüğü duyuruldu.

Ekvador’da cenaze töreni sırasında içinde olduğu tabuta vurarak gömülmekten son anda kurtulan 76 yaşındaki kadın, ölmediği anlaşıldıktan yedi gün sonra hayatını kaybetti. Cenazesinin ardından hastaneye kaldırılan Bella Montoya’nın, yoğun bakımda 1 hafta geçirdikten sonra öldüğü açıklandı.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Montoya’nın bu süre içinde sürekli gözetim altında tutulduğunu belirten Sağlık Bakanlığı, kadının iskemik inme geçirdiğini ve bu yüzden hayatını kaybettiğini duyurdu.

 

Oğlu Gilberto Barbera Montoya, yaşananların tıbbi açıklamasına ilişkin henüz yetkililerden herhangi bir rapor almadığını belirterek, yasal süreç başlatılacağını bildirdi. Ölen kadının kız kardeşi ise, olay hakkında resmi olarak şikayette bulunduğunu ve en başta onun öldüğünü bildiren doktoru tespit etmeye çalıştığını dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde 76 Bella Montoya’nın hastanede ölüm haberi verilmişti. Tabuta koyulan kadının kendi cenazesinde hayatta olduğu tespit edilmişti. Montoya tabuttan çıkarılarak hastaneye kaldırılmış ve yoğun bakıma alınmıştı. (DIŞ HABERLER)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git