Önce avukatı sonra davacıyı öldüren saldırgan konuştu: Beni çocuğuma para vermez hale getirdiler

İstanbul’da dün avukat Servet Bakırtaş’ı sonra da 71 yaşındaki Öznur Tufan’ı silahla vurarak öldüren Abdullah Türkoğlu’nun ifadeleri ortaya çıktı. Türkoğlu ‘Bugünleri özellikle seçtim’ dedi.

İstanbul’da dün Bakırköy’de avukat Servet Bakırtaş’ı sonra da Büyükçekmece’ye giderek 71 yaşındaki Öznur Tufan’ı silahla vurarak öldüren Abdullah Türkoğlu’nun emniyette verdiği ifade ortaya çıktı. İfadesinde cinayetleri detaylıca anlatan şüpheli, ‘bugünleri özellikle seçtim” dedi.

İstanbul Bakırköy’de dün meydana gelen olayda Abdullah Türkoğlu isimli kişi daha önceden tabanca ile yaraladığı kişinin ailesi tarafından açılan tazminat davasının geri çekilmemesi üzerine dehşet saçtı. Türkoğlu, önce davanın avukatı Servet Bakırtaş’ı Bakırköy’deki bürosunda silahla vurarak öldürdü. Türkoğlu daha sonra kendisine dava açan 71 yaşındaki Öznur Tufan’ı Büyükçekmece’deki ofisinde silahla vurarak öldürdü.
RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Milliyet’ten Damla Güler’in haberine göre, olayın ardından gözaltına alınan Abdullah Türkoğlu’nun emniyette verdiği ifade ortaya çıktı. İfadesinde işsiz olduğunu söyleyen şüpheli, avukat Servet Bakırtaş ile herhangi bir samimiyeti olmadığını da söyleyerek, “Davalı olduğum Burak Ocak ve Öznur Tufan’ın avukatı olması nedeniyle tanırım” dedi.

“2000 YILINDAN İTİBAREN TARTIŞMALARIMIZ OLDU”
Öznur Tufan’ı ise 2000 yılından bu yana tanıdığını söyleyen Türkoğlu, “Eskiden kargoculuk yaparlardı. Hırsızlık malları satarlardı. Daha sonra 2006 yılından 2015 yılına kadar Bahçelievler’deki mobilya dükkanımın karşısına mobilya dükkanı açtılar. Öznur Tufan ve Burak Ocak ile dükkanlarını açtıkları tarihten itibaren aramızda tartışmalar olurdu. O tarihte benim sattığım mallar kaliteliydi. Onlarınsa daha düşük kaliteli malları vardı. İşyeri çalışanlarımın yanında beni darp ettiler. Ben de yazıhanemden aldığım silahla Burak Ocak’ı bileğinden, kasığından ve baldırından silahla yaraladım” dedi.

 
“BANA ACIMASIZCA DAVRANDILAR”
Yaralamanın ardından 8,5 yıl hapis cezası aldığını söyleyen Türkoğlu, “4 yıl 2 ay 10 gün cezaevinde yattım. Cezaevinde iken evimi sattım ve vergi borçlarını ödedim. Burak Ocak’ın hastane masraflarını ödedim. Ancak hastaneden çıkınca bana 900.000 liralık tazminat davası açtılar. Ablama sattığım eve haciz koydular. Bana acımasızca davrandılar. Bir işe girdiğim zaman maaşıma haciz gelmesi yönünde yazı geliyordu. Bana yaşama hakkı vermiyorlardı. Sabit bir işte çalışamamaya başladım” dedi.

“SİLAHI İNTİHAR ETMEK İÇİN ALMIŞTIM”
Olayda kullandığı silahı 2019 yılında intihar etmek için aldığını söyleyen şüpheli Türkoğlu, “Ancak benim ve ablamın üzerine aşırı gelmeleri sebebiyle avukat Servet Bakırtaş ve Burak Ocak’ı öldürmeye karar verdim. Adli tatil ve bayram tatili geldiği için avukatı bir daha bulamayacağımı düşünerek bugünleri özellikle seçtim” dedi.

 
KATİLİNE SU VERMİŞ
Olay günü sabah kalktığında son bir kez daha düşündüğünü söyleyen Türkoğlu, “Hergün ağlamaktan, üzülmektense öldüreyim kurtulayım diye düşündüm. Önce yaya olarak Servet Bakırtaş’ın ofisine gittim. Bina dış kapısı açıktı. İçeri girip ofisin ziline bastım. Servet Bakırtaş kapıyı açtı. Önce tanır gibi oldu. Ben de, ‘Yukarıdan gönderdiler’ dedim. Bir bardak su istedim verdi. O sırada elimdeki poşetten silahı çıkardım. ‘Beni tanıdın mı? Ben Abdullah Türkoğlu’ dedim. O anda duraksadı. ‘Beni mahvettin. Ocağımı söndürdün. Benden ne istediniz?’ dedim. Kımıldamaya başladı. Ben de ‘olduğun yerde kal’ dedim. Bana doğru hareket edince iki el ateş ettim. Servet Bakırtaş yere düşünce ofisin kapısını kapatıp çıktım” dedi.

“BİR SÖZ SÖYLEMEDEN ATEŞ ETTİM”
Ofisten çıktıktan sonra önce minibüse sonra taksiye binerek Burak Ocak’ın Büyükçekmece’deki iş yerine gittiğini söyleyen Türkoğlu, “İş yerinin önüne gittiğimde Öznur Tufan girişte duruyordu. Herhangi bir söz söylemeden silahı doğrulttum ve bir el ateş ettim. Sonra çıktım. İlerideki gördüğüm taksiye bindim. Ancak taksici beni indirdi. Esnaf üzerime doğru gelince silahı onlara doğrultup yaklaşmayın dedim. Az ilerledikten sonra genç biri belimden sarılarak beni yere düşürdü. Gelen vatandaşlar beni darp etti. Daha sonra gelen polisler beni karakola götürdü” dedi.

 
“PİŞMANIM”
Yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söyleyen Türkoğlu, “Beni çocuğuma para vermez hale getirdiler. Herkese muhtaç ettiler. Keşke bunların hiçbiri olmasaydı ve bunlar yaşanmasaydı. Ancak acıya doydum. Beni mahvettiler. Pişmanım. İki cinayeti de kendim gerçekleştirdim. Kimseden talimat almadım. Mobilyacıda Burak Ocak’ı görseydim onu öldürecektim” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git