Doktor sevgilisinin rezidansında balkondan düşmüştü! İşte adli tıp raporu!

Doktor sevgilisinin rezidansında balkondan düşmüştü! İşte adli tıp raporu!

Aksarayda, özel bir hastanede çalışan hemşire Saliha Tuncel (25), 24 Mayısta aynı hastanede görevli doktor sevgilisi Halil İbrahim A.nın (43) oturduğu rezidansın 7nci katındaki dairenin Fransız model balkonundan düştü.

DOKTOR SEVGİLİ SERBEST BIRAKILDI

DHAda yer alan habere göre hastaneye kaldırılan Tuncel, kurtarılamadı. Soruşturmada gözaltına alınıp ifadesinde, O sırada içerideydim, düştüğünü görmedim” diyen Halil İbrahim A., serbest bırakıldı. Daha sonra ikinci kez gözaltına alınan Halil İbrahim A., bu defa adli kontrolle salıverildi.

“TEHDİT VE ŞANTAJ İDDİASI”

Soruşturmada çiftin çalıştığı hastanenin mali işler uzmanı ve icra kurulu üyesi Çiğdem Özkan da gözaltına alındı. Tehdit ve şantaj suçlamasıyla tutuklanan Özkanın, hastanenin sahibi ve başhekimi olan doktor T.C. ile sevgili oldukları belirtildi.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Özkanın, T.C. ile Saliha Tuncelin birlikte villaya girdiklerine dair görüntülerle hemşireyi tehdit ettiği öne sürüldü. Daha önce ifadesine başvurulan T.C. de yeniden gözaltına alındı. T.C., işlemlerinin ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

ADLİ TIP BİLİRKİŞİ RAPORU HAZIRLADI

Olayın ardından tüm delil ve alınan doku örnekleri üzerinde Ankara Adli Tıp Kurumu tarafından da bilirkişi raporu hazırlandı. Bilirkişi raporunda, fiziksel darp ve zorlama nedeniyle çığlık atan veya mukavemet gösteren kadın sesi duyulduğunu gösterir dosyada herhangi bir ifadeye rastlanmadığı belirtildi.

PENCERE VE KORKULUKTA PARMAK İZİNE RASTLANMADI

Düşmenin yaşandığı pencere ve korkuluk üzerinde herhangi bir parmak izi ve DNA örneği bulunmadığı kaydedildi. Raporda, Halil İbrahim A.nın da düşmenin hemen ardından, düşmeyi duyarak veya görerek bir telaşa kapıldığının, kamera görüntüleri ve ifade tutanaklarından anlaşıldığına yer verildi.

GENÇ KADIN İNTİHARA MEYİLLİ DEĞİLDİ

Bilirkişi raporunda, Saliha Tuncelin, intihara meyilli bir kişiliği olduğuna yönelik psikolojik sorunu olduğunu gösteren belgeye veya tanık ifadelerine rastlanmadığı belirtildi.

ÖLÜM NEDENİ: KIRIKLAR VE İÇ KANAMA

Hemşirenin ölümünün, künt genel beden travmasına bağlı kafatası, boyun omuru ve kemik kırıklarıyla, beyin ve iç kanama sonucu meydana geldiği anlatıldı. Hemşire Tuncelin, ölümünde zehirlenmeye bağlı herhangi bir tıbbi bulguya da rastlanmadığı ifade edildi.

TIRNAK SÜRÜNTÜLERİNDEKİ DNALAR
Saliha Tuncelden alınan tırnak sürüntülerinde hem kendisine hem de Halil İbrahim A.nın DNA örneklerinin birlikte bulunmasının da aynı iş yerinde çalışmaları, 4 yıldır birlikte olmaları, olay tarihinden önceki 3 gün içerisinde birkaç kez buluşmaları, olay anında aynı evde bulunmaları ve olay sonrası Halil İbrahim A.nın yanına inerek yardımda bulunmasından kaynaklanabileceğinin değerlendirildiği anlatıldı.

DENGESİNİ KAYBEDİP DÜŞTÜ
Olay yerinde yapılan fiziki incelemelerin de değerlendirildiği raporda, Düşme pozisyonu ve bedenin binadan çok ileri doğru bir menzille ayrılmaması, eşikte bulunduğu düşünülen müteveffa Saliha Tuncelin vücudunun dengesini kaybetmesi sonrası yeterince yüksek olmayan balkon korkuluğunun üzerinden düştüğü yönünde bulgu olduğu, zorlamaya bağlı bir düşme bulgusunun olmadığı değerlendirilmektedir denildi.

ŞANTAJ DAVASI BAŞLADI
Olayın ardından, Tehdit ve şantaj suçundan tutuklanan Çiğdem Özkanın, Asliye Ceza Mahkemesindeki yargılanmasına da başlandı. Davada, Özkanın tutukluluk halinin devam etmesine karar verilirken, duruşma ertelendi.

“BAŞKA KIZ ÇOCUKLARI YANMASIN”
Niğdeden eşi ve kızıyla duruşmayı izlemeye gelen baba Salim Tuncel, duruşma sonrası açıklamada bulundu. Tuncel, Çok sağ olsun hakim, savcılarımız, avukatım ile devletimiz bizden yana oldular. Bir kadının, bir kız çocuğunun Aksaray iline emanet edilebileceğini gördüm. Aksarayda iyi kişilerin de olduğu biliyorum.

Devletimizden Allah razı olsun. Biz her zaman devletimizin yanındayız. Bugün karar çıkmadı, ileriki aşamada ne çıkar biz de bilmiyoruz. Tek dileğim benim kızımdan başka kız çocukları yanmasın. Devletimiz de burada bir kız çocuğuna sahip çıktı. Hastane müdürü Çiğdem Özkanın, tutukluluğunun devam etmesi bizim içimizi az da olsa rahatlattı” dedi.

“ÜÇ KİŞİ KIZIMI OYUNCAK ETMİŞLER”
Hacer Tuncel de Benim 25 yaşındaki kızımla 40 yaş üstü 3 kişi ortada oynamışlar. Benim kızım böyle birisi değildi. Hayatı yaşamayı seven birisiydi. 3 kişi kızımı oyuncak etmişler. Benim içimi yakanların da içi yansın. Adalet istiyoruz. Sabah 10dan gece 20.30 kadar davadaydık. Ben kendi kızım için ayakta durmak zorundayım. Çünkü arkamda daha çocuklarım var” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git