Gebelikte Soğuk Algınlığı

Soğuk algınlığını en iyi nasıl tedavi edebilirim?

Soğuk algınlığı insana kendini berbat hissettirir. Üstüne üstlük gebelerin dekonjestan, öksürük şurubu ve antihistamin gibi soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan ilaçları almamaları istenir. Bu ilaçlar zaten soğuk algınlığını tedavi etmedikleri için vücudunuz bu rahatsızlık veren virüsle savaşırken mümkün olduğunca rahatınıza bakmanız en doğrusudur.

Aşağıdaki ipuçları size yardımcı olacaktır.

  • Bol sıvı tüketin. Su, meyve suyu, çay ve sıcak çorba iyi seçimlerdir. Mukus üretimi ve yüksek ateş sırasında kaybedilen sıvıları telafi eder.
  • Bol bol dinlenin. Hastalık bedeninizi zorlar.
  • gebelikte soğuk algınlığıOda sıcaklığını ve nem derecesini ayarlayın. Odanız normal sıcaklıkta olmalı. Eğer havası kuruysa, bir nem aygıtı yardımıyla nemlendirin. Bu konjestiyon ve öksürüğe iyi gelecektir. Bakteri ve küf üremesin diye nem aygıtının temiz olmasına özen gösterin.
  • Boğazınızı rahatlatın. Ilık tuzlu suyla günde birkaç kez gargara yapmak ya da ballı ılık limon suyu içmek yanan boğazınızı rahatlatacak, öksürüğünüze iyi gelecektir.
    Tuzlu burun damlası kullanın. Nazal konjestiyona çare olsun diye tuzlu burun damlasını deneyin. Bu burun damlalarını reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Etkili ve güvenlidir, tahriş etmez.
  • Ateş ve vücut ağrıları için asetaminofen kullanın. Asetaminofen (Tylenol ve diğerleri), gebelikte kullanılması güvenli kabul edilen bir ağrı kesici ve ateş düşürücüdür.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git