Çetin Tekindor’un gözünden sakındığı oğlu bakın kim çıktı

Yalı Çapkını dizisinde canlandırdığı Halis Ağa karakteriyle izleyici karşısına çıkan 77 yaşındaki Çetin Tekindor’un hayatı merak konusu oldu.

Star Tv’nin yeni dizisi Yalı Çapkını bu akşam ilk bölümüyle izleyicisi karşısına çıkarken Halis Ağa karakteriyle başrolü üstlenen Çetin Tekindor’un hayatı merak edilip başlatıldı…

Babam ve Oğlum, Dedemin İnsanları, Av Mevsimi gibi yapımlarda rol alan oyuncunun özellikle ailesi merak konusu oldu. 1988-2000 yılları arasında meslektaşı Zerrin Tekindor ile evli kalan Çetin Tekindor’un gözünden sakındığı oğlunun kim olduğunu ilk kez duyanlar ise inanamadı. İşte Zerrin Tekindor ile Çetin Tekindor’un anne-babası gibi sanat camiasından olan oğulları…

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Babam ve Oğlum, Dedemin İnsanları, Av Mevsimi gibi yapımlarda rol alan o ve oyunculuğuyla büyük beğeni toplayan Tekindor’un özellikle ailesi merak edildi. Annesini Cannes Film Festivalinde yalnız bırakmayan Hira Tekindor, sosyal medyanın gündemine oturdu. Zerrin Tekindor ve Çetin Tekindor’un oğlu olan Hira Tekindor, başarılı eğitim hayatı ve mesleki kariyeri ile dikkatleri üzerine topluyor. Peki ünlü çiftin oğlu Hira Tekindor kimdir, kaç yaşında? Hira Tekindor’un eğitimi, mesleği ne? Sizler için Hira Tekindor’un yaşamını ele aldık.

Hira Tekindor, Zerrin Tekindor ve Çetin Tekindor’un oğludur.Çevirmenlik, tiyatro ve kısa film yönetmenliği gibi işler yapmaktadır.23 Eylül 1989 doğumu olan Hira Tekindor, şu anda 32 yaşındadır.Hira Tekindor’un doğum yeri ise Ankara.Hira Tekindor, Lycée Français Charles de Gaulle’de ilkokul okudu. Daha sonra İstanbul’da Lycée Français Pierre Loti’de ortaöğrenimini tamamladı.Lisedeki plastik sanatlar dersi için yönettiği, senaryosunu babası Çetin Tekindor’un yazdığı Örümcek adlı kısa film ona Uluslararası Şili Kısa Film Festivali’nde ‘En İyi Film’ ödülü kazandırdı.

The University of Kent’in Film Studies bölümünü kazanan Hira Tekindor, 2010’da buradan mezun oldu.

Jez Butterworth’ün Nehir isimli oyunu, Haluk Bilginer rejisi ile Oyun Atölyesinde sahnelendi. Köprüden Görünüş, yönetmenliğini üstlendiği ikinci oyunudur.

Tennessee Williams’ın Arzu Tramvayı, BKM ve ID İletişim yapımcılığı ile prömiyer yaptı ve sahnelenmeye başladı.

Murat Mahmutyazıcıoğlu tarafından kaleme alınan Toz adlı oyunun yönetmenliğini ise 2021’de üstlendi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git