Cam Balkon

Cam Balkon Nedir?

Son zamanlarda özellikle estetik görünüşü ile dikkatimizi çeken, katlanabilir olması ile hem pratik hem de ferah alanlar yaratan bir balkon kapama sistemidir. Bu sistemde camlar, birbiri içine geçerek isteğiniz doğrultusunda sağa veya sola katlanır ve geniş bir manzara görüntüsü sağlar.

Daha önceleri tercih ettiğimiz ısı yalıtımına sahip camların özellikle kış aylarında çok fazla talep görmesinin nedeni dışardan gelen gürültü ya da soğuk havayı engellemek içindir. Yalnız bu pencereler yaz aylarında yapısı itibariyle kokmaya meyilli oldukları için cam balkon sistemi daha fazla tercih edilir olmaya başlamıştır.

 Cam Balkonun Faydaları

Türk kadınlarının genel tercihi geniş balkonları içeri aldırma yönündedir. Eğer balkon içeri aldırma işlemi yapılmayacak ise o zaman da ısı yalıtımlı pencerelerle balkonlar kapatılır. Yalnız ısı yalıtımlı pencerelerin yaz aylarında yaydığı yoğun plastik koku ve kullanım alanının havasız kalması nedeniyle bu malzemeye talep düşmüştür. Tabii cam balkonun tek tercih edilme sebebi de bu değildir. Yazın yaşadığımız balkon keyfini kışın da devam ettirebilme lüksü cam balkonu vazgeçilmez kılıyor.

Cam balkonların katlanabilir olma özelliği ile temizliği son derece pratik. Kısa sürede temizleyeceğiniz balkon camınızla balkon manzaranız ayaklarınızın altında… Ayrıca güvenlik açısından da içinizin rahat edeceği bu sistemde dışarıdan camları açmak mümkün değil. Cam balkon sisteminin barındırdığı kilit sistemi ile dışarıdan müdahale etmek mümkün değildir.

 Kış Bahçesi

Yazları sürdürdüğünüz bahçe keyfini kışın da sürdürebilmek için bahçenizi katlanabilir camla kapatabilirsiniz. Böylece kış aylarında soğuktan veya yağmurdan etkilenmeden hem manzaranızın tadını çıkarabilir hem de sıcak bir ortamda çayınızı yudumlayabilirsiniz. Kış bahçenize ahşap platformla bir zemin yaptırarak egzotik bir hava yaratabilirsiniz.

 Teras Kapatma

Teras kapatmaların genel amacı kışın yağışlı havanın hem kullanım alanınızı daraltması hem de yağışın terasınızın zeminine ya da terastaki eşyalarınıza zarar vermesidir. Ayrıca tıpkı kış bahçesi gibi terasınızı kapattığınız zaman yazın yaşadığınız teras keyfini yaşamaya devam edebilirsiniz. Hem estetik açıdan terasınız daha hoş görünecek, hem de siz dış ortamdan etkilenmeden terasınızı kullanmaya devam edebileceksiniz.

 Sürgülü Cam Balkonlar

Genellikle cafe ve restoranlarda tercih edilen bu sistem uzun süre dayanabiliyor. Bu tür mekânların müşterileri kışın sıcak, yazın serin ortamda bulunmak ister. Hem ısı yalıtımını sağlamak hem de hoş bir manzara yaratmak için sürgülü cam balkonlar ideal. Yazın bir restoranın camlarını açarak açık havada yemek yiyormuş havası vermesi, o restorana olan talebi artıracaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git