Bağcılar’da sucu Metin Şenay’ın çocuklara yıllarca istismarda bulunduğu dükkan görüntülendi; duvara mağdurların adını yazdığı görüldü.

İstanbul Bağcılar’da 24 Mayıs 2023’te sucu Metin Şenay (60), okul çıkışı gördüğü M.Y. (12) adlı kız öğrenciyi ‘Seni evine bırakayım’ diyerek aracına aldı. Çocuk eve gelmeyince aile polise başvurdu; güvenlik kameralarından M.Y.’nin bindiği beyaz minibüsün aileye su satan Şenay’a ait olduğu belirlendi.


BALDIZ ÇOCUKLARI DA VAR

Ekipler, su dükkanına baskın yaptı; önünde damacana dizili olan 3 ayrı bölme olduğunu fark etti. M.Y., ses geçirmesin diye süngerle kaplanmış odada baygın halde bulundu. Kanla kaplı odada ‘Ağlama’, ‘Seni öldürürüm’, ‘Seni kimse duymasın’ gibi ifadelerin yer aldığı kağıtlarla çok sayıda dijital materyale el konuldu. Şenay’ın süngerli odada tecavüz ettiği çocukların isimlerini de dükkanının duvarlarına karaladığı ortaya çıktı. Sapık sucunun duvara yazdığı iki ismin arasında baldızının çocukları M.Ö. (13) ve E.Ö.’nün (14) de olduğu öğrenildi. Skandal olayın ortaya çıkmasıyla tutuklanan Şenay’ın 2009 yılında Gaziosmanpaşa’da bir çocuğa cinsel istismarla suçlandığı; ancak delil yetersizliğinden beraat ettiği öğrenildi.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Dehşet dükkanının duvarında kalp şekillerinin çizildiği; içine de mağdur çocukların isimlerinin baş harflerinin yazıldığı görüldü.

 
R.Ş.’NİN ANNESİ: GERÇEK YÜZÜNÜ GÖREMEMİŞİZ!

Şimdilerde 19 yaşında olan mağdur çocuklardan R.Ş.’nin 5 yaşından itibaren istismara uğradığı; 10 yıl sonra fiziksel rahatsızlıklar yaşadığı öğrenildi. R.Ş.’nin annesi S.Ş. ‘Ben hiç görmedim. Sucumuzdu, gidip geliyordu. Öyle bir şeytanmış ki, hiç kimseye yüzünü göstermemiş’ dedi.

AİLE BAKANLIĞI: 2 ÇOCUK DEVLET KORUMASINDA

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, infial yaratan soruşturmanın en başından beri takip edildiğini, davaya müdahil olmak için talepte bulunulduğu bildirdi. Bakanlık açıklamasında ‘Haberde ismi geçen 2 çocuğumuz 17 Kasım 2023 tarihinden itibaren devlet korumasında bulunmakta, istismara uğradığı iddia edilen diğer çocuklarımızla ilgili mesleki çalışmalar sürdürülmektedir’ denildi.

 

ŞİFRELİ HARD DİSK ÇÖZÜLECEK

Sapığın mahalledeki başka çocukları da istismar edip görüntülediği belirlendi. Bilgisayarında 2019 ila 2023 yıllarına ait videolar bulunurken bazı görüntü- lerin ise şifreli hard diske aktarıldığı öğrenildi.

İLK DURUŞMA 7 MAYIS’TA

196 yıl hapsi istenen tutuklu Metin Şenay, 7 Mayıs’ta hakim karşısına çıkacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git