Dudak Bakımı ve Dudak Makyajı İçin Öneriler

Merhaba sevgili ziyaretçiler,

Kadınların yüzlerinde en önem verdikleri ve bakım uyguladıkları makyajın en önemli unsurlarından birisi dudaklar, Peki sizin dudaklarınız nasıl kalın ve dolgun mu yoksa ince ve kuru mu dudak bakımı nasıl yapılır dudak makyajı nasıl yapmalıyız işte bu sorularınız için hazırladığımız sayfada sizler için çok yararlı bilgileri sunuyoruz.
Çatlamış ve kurumuş dudaklar,
Özellikle kış aylarında kuru havaların etkisine maruz kalarak çatlayan ve kurayan dudaklarınız varsa ki çoğu kadının en büyük sorunu dudakların çatlaması , çatlamış dudağınıza balm sürerek nemlendirin ve balmı dudağınızın iyice emdiğinden emin olun balm sürdükten sonra dudaklarınız kalem sürmeye hazır olacaktır.
İnce dudaklar için Dudak Kalemi Yardımı,
İnce dudaklarınız var ise ve dolgun görünmesini arzu ediyorsanız mutlaka dudak çevresine dudak kalemi uygulamanız gerekmektedir. Dudak kalemini özellikle dudak renginize yakın açık ten tonlarında seçmeniz dudağınızın sanki devamı gibi daha kalın ve dolgun görünmesine yardımcı olacaktır. Dudak kalemi ile dudak çevrenizi taşırmadan çerçeveleyin. Eğer yanlış bir çizgi uyguladıysanız nemli bir peçete yardımı ile silip o kısmı tekrardan çerçeveleyin. Çerçeleve işlemi bittikten sonra dudağınızın tamamını aynı renk kalem ile doldurun.
dudak bakımı ve dudak makyajı nasıl yapılırParlak bir dudak görünümü için,
işte bu sırada bir parlatıcı kullanmanız gerekmektedir. İnce dudaklara sahipseniz eğer koyu renklerde ruj kullanmak yerine daha doğal görünümlü rujları veya parlatıcıyı tercih etmeniz gerekmektedir.
Dolgun Bir Dudak İçin,
Kalem uygulaması ve parlatıcı sonrasında dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacak en önemli adım dudaklarınızı şişirin ve beyaz renkli çok hafif simli bir farı dudaklarınızın tam orta kısmına sürün ve tamamına dağıtın. doğal renkteki rujunuzu dudaklarınızın iç kısmına yani açıldığı kısma daha açık tonlarda olacak şekilde uygulayın. Bu şekilde artık dolgun ve parlak görünümlü bir dudağa sahip olabilirsiniz.

Prenses…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git