Göz altı morluklarına yeni çözümler

Göz altı morluklarına yeni çözümler

Gözün altında oluşan morluklar çoğunlukla düzenli olmayan uykulardan, aşırı stresten, alkol alımından ya da sürekli bilgisayar ya da televizyon karşısında kalmaktan oluşmaktadır. Kimi zamanda genetik bir problem olarak karşımıza çıkar. Bölgede oluşan sorunun sebebi kan dolaşımının düzenli olmamasından ya da kanın o bölgede toplanmasından kaynaklanmaktadır. Bu sorun gözün alt bölgesinde mor renkte bir alan oluşturur.

Göz altı morlukları daha çok kimlerde görülür?

Bu durum hem beyaz tenliler grubunda (yani sarışın, kumral, ya da beyaz tenli kişiler) hem de esmer tenliler grubunda (yani buğday tenli ve esmer tenli kişiler) görülmektedir. Ancak esmer tenlilerde daha fazla dikkat çektiğinden rahatsızlık hissi verir. Etrafında ki birçok insan bu morluklardan kaynaklı kişiyi hasta ve uykusuz zannetmektedir. Hatta bazı hastalar kendilerine çok ilginç soruların yöneltildiğini söylemektedirler. Örneğin göz altında bulanan morluklardan ötürü uyuşturucu kullanıp kullanmadıklarını soranlar bile oluyor. Bu doğal olarak hastayı rahatsız eden bir durumdur. Estetik açısından ise çirkin bir görüntü verir.

Göz altı morluklarının nedeni nedir?

Gözün etrafında bulunan kan damarları tene yakın olduğundan ötürü ve yahut ta göz altında yağın fazla torbalanmasından kaynaklı olarak damarlarda olan kan dolaşımı gerektiği kadar iyi olmamaktadır. Bu nedenle göz altı kısmında kan toplanır ve bu mor bir görüntü oluşturur. Çünkü göz altında kanın toplanması ile cilde rengini veren pigmentler işlevini göremezler.

Kozmetik ürünler işe yarar mı?

Kozmetik ürünler elbette işe yarayacaktır ancak istenildiği kadar aktif rol oynamayacaktır. Yüzde 20 lik bir başarı elde edilebilir. Ancak bu kişiye yeterli gelmemektedir. Çünkü oluşan alan geniş bir alandır. Kaşın altından başlar ve alt kirpiklerin altına kadar oluşan mor halkalardır. Kozmetik yöntemlerle bu alan çok iyi bir şekilde rengi açılmayacaktır.

Göz altı morluklarının tedavisi nasıl yapılır?

Artık bu bölgeler özel peelinglerle çözümlenebiliyor. Ayrıca sadece gözün altında ki bölge değil aynı zamanda kaz ayağı denilen bölümde ki kırışıklıklar içinde peeling yöntemi uygulanıyor. Bu yöntem ile ağrı olmadan acı hissetmeden göz altında oluşan morlukları ve gözaltında ki çizgileri, kaz ayağı bölgesinde ki kırışmaları yok ediyor. 4 tur şeklinde yapılan bu uygulamanın her bir turunun arasında 15 gün geçmesi gerekiyor.  Özel içeriği ile çok kısa zaman da sonuç verir.

Bu peeling başka neyi tedavi eder?

Bu peeling dudak kenarlarında oluşan çizgiler için de harika bir yöntemdir. Ancak dudak kenarındaki kırışıklıklar için biraz geç cevap vermektedir. Çünkü bu kırışıklıklar hem mimiklerden kaynaklanmakta hem de yaşlanma belirtileri olmaktadır. Bu nedenle çok derin çizgiler oluşur. İşte bu derin çizgiler 5 tur ile yaklaşık 2 ay sürede yüzde 100 lere yakın bir başarı ile cevap verir.

Göz Altı Morlukları İçin Öneriler Videosu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git