Hamilelikte Vücut Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Merhaba sevgili ziyaretçiler,

Kadınların en büyük sorunu hamilelik esnasında değişen vücut yapısını kontrol edememek ve bu vücutta gelişen sorunlar kalıcı hale gelmesidir. Hamilelik esnasında göğüslerin aşırı şişmesi ve sonrasında göğüs sarkması ve göğüste meydana gelen çatlaklar, göbek de oluşan çatlaklar kalçaların büyümesi ve sonrasında oluşan çatlaklar kadınların hamilelik esnasında yaşadığı bu sorunların çözümü için,
– Hamilelik sırasında hormonlar fazla çalıştığı için çok fazla ter meydana gelir ve daha iyi bir vücut için sık sık banyo yapılması gerekmektedir. banyo suyu çok sıcak olmamalıdır gerekirse ılık su ile yapılmalı ve banyo süresi onbeş dakikayı aşmamalıdır. Aksi taktir de kanamaya neden olabilir.
Gebelik sırasında göğüslerin şişmesi ve sonra sarkmaya ve çatlak oluşumuna sebep olmasını engellemek için her duş sonrası nemlendirici krem ile göğüse masaj yapılması göğüslerin çatlak oluşumunu engeller ve haftada iki defa göğüsleri soğuk su ile yıkamak da göğüslerde ki sarkmayı engellemeye yardımcı olur.
– Kalçalarda meydana gelen çizgi ve çatlak oluşumunu engellemek için kalçalara her gün badem yağı ile masaj yapılmalıdır.
gebelikte vucüt bakımı– Cilt Bakımı, hamilelik esnasında cildin sürekli nefes alması gözeneklerin açık olması gerekmektedir aksi taktirde hamilelik de meydana gelen yüz lekeleri vs oluşumu meydana gelir. Bu yüzden uyumadan önce makyajın mutlaka temizlenmesi ve nemlendirici kremlerle masaj yapılması gerekmektedir.
-Saç bakımı, hamilelikte saçların bakımı için sık sık yıkanması saç dibine uygun bakım yapıması büyük ölçüde bakım sağlar.
-El ve Ayak bakımı, hamilelik döneminde oje sürmek tırnaklarınızın kurumasına sebep olur ve bu yüzden tırnaklarına uygun sertleştirici ve kırmaya karşı koruyucu bakım ojeleri uygulamak olumlu sonuçlara neden olur.
– Diş bakımı, hamilelik sırasında çürükler oluşabilir bu yüzden düzenli olarak diş dokronuza görünmeli dişlerinizi düzenli fırçalamalı ve ağız bakımı ürünleri kullanmanız gerekmektedir.

Prenses…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git