Mutlu Evliliğin Sırları Nelerdir?

Merhaba sevgili ziyaretçiler ,
Mutlu bir aile kurmak için alınan evlilik kararları bazen hüzünlü sonuçlar ile karşımıza çıkıyor. Peki sizce neden mutlu bir evlilik kuramıyoruz evliliklerimizi ayakta tutmak için verdiğimiz çabalar neden olumsuz sonuçlanıyor. İşte tüm bu konuları ele alarak sayfamızda mutlu bir evlilik kurmanın küçük tiyolarını veriyoruz.
öncelikle evlilik kararı verirken mutlaka kendinize zaman ayırın ve düşünün doğru kişi o mu o sizi mutlu edebilecek mi verdiğiniz olumlu kararlar neticesinde evliliğe adım atın.
– En önemli etken paylaşımlardır. evlilik de mutsuzluğa sebep olan etken eşlerin birbirlerine zaman ayırmamasıdır. Eşinize zaman ayırın paylaşımlarınızı çoğaltın.

– Son zamanlarda çalışan çiftlerin birbirlerinden daha çok uzaklaştığını görüyoruz. İki tarafında çalıştığı evlilikler karşılıklı fedakarlık ister işinize verdiğiniz önemi zamanı eşinize de verin.
Couple Playing Around– İlişkinizin daha sağlıklı sürmesi için baş başa zaman geçirin.
– Yoğun iş ortamı ve hayat koşuşturması yorgunluk çiftlerin cinsel hayatını da olumsuz etkiliyor. Cinsel hayatınızı farklılaştıracak evliliğinize heyecan katacak yenilikler üretin.
– Eşinizin düşüncelerine saygı gösterin ve onu anlamaya çalışın
– Ortak hobiler geliştirerek birlikte eğlenceli zamanlar geçirin.
– Eşinize duyduğunuz sevgiyi şefkati kelimeler ve dokunuşlar ile ifade edin.
– Herhangi bir sorun ve olumsuz problemler karşısında eşinizi yalnız bırakmayın ona her zaman yanınızda olduğunu hissettirin.
– Evliliklerde en büyük sorun çiftlerin birbirini dinlemesinden kaynaklanıyor. Mutsuzluğa sebep olan bu iletişim sorununu ortadan kaldırın ve eşinize hangi duygularla neler hissettiğinizi uygun bir dille kelimeleri doğru seçerek kırılmaya meydan vermeden konuşun iletişim kurmak evliliklerin temelini oluşturur.
– Güven ve huzur evliliğin en önemli unsurlarından biridir. Eşinize olan güveninizi hissettirin. Sadece sözlerle değil küçük anlamlı hediyelerle ödüllendirin.
Evliliklerde meydana gelen mutsuzluklar , özellikle iletişim sorununu ortadan kaldırdığınız sürece sağlıklı ve uzun süreli mutlu evlilikler sürdürebilirsiniz. Karşılıklı güven sevgi ve sadakat olan evliliklerin yanı sıra mutlu bir evlilik kurabilmek için monotonlaşmış bir evlilikten kaçının. Evliliğinize küçük heyecanlar ve farklı paylaşımlar ile mutluluğunuzu arttırın.

Mutlu evlilikler dileği ile…

Prenses…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git