Son dakika… İstiklal Caddesi’ndeki patlamadan acı detay! Yağmur Uçar’ın fotoğrafı ortaya çıktı… Her birinin hikayesi ayrı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gece saatlerinde Taksim İstiklal Caddesi’ndeki patlamada hayatını kaybeden 6 kişinin kimliklerini açıkladı.

Bakan Soylu’nun açıklamasının ardından hayatını kaybeden vatandaşların hikayeleri de ortaya çıktı. Taksim’de yaşanan patlamada annesi Arzu Özsoy ile birlikte hayatını kaybeden Yağmur Uçar’ın fotoğrafı ortaya çıktı.

Uçar’ın babasının da Diriliş Ertuğrul dizisinde rol aldığı öğrenildi. Patlamada 2020 yılında dünya evine giren Adem Topkara ve eşi Mukaddes Elif Topkara yan yana yaşamını yitirdi.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

İstanbul Taksim’deki İstiklal Caddesi’nde dün saat 16:20’de meydana gelen patlamada 6 kişi hayatını kaybetti, 81 kişi de yaralandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gece saatlerinde yaptığı açıklamada hain saldırıda hayatını kaybedenlerin kimliklerini açıkladı.

Bakan Soylu, “Bu olayın sonunda hayatını kaybeden kardeşlerimizin Arzu Özsoy, İstanbul 1984 doğumlu ve kızı Yağmur Uçar, Ereğli 2007 doğumlu. Yusuf Meydan, Palu 1988 doğumlu. Ecrin Meydan, Seyhan 2013 doğumlu. Adem Topkara, Gümüşhane Torul 1982 doğumlu ve eşi Mukaddes Elif Topkara hanımefendi Rize Kalkandere 1995 doğumlu. Rahmetli Rahman’a kavuştular. Şehit oldular. Allah peygamber efendimize komşu eylesin. Allah cennetiyle cemaliyle müşerref eylesin. Ailelerine, yakınlarına, milletimize baş sağlığı dileklerimi iletiyorum. 3 aile 2’şer kayıp ve yine 81 yaralımız vardı. 50 yaralımız hastanelerden taburcu oldu” ifadelerini kullandı.

ACI DETAY: YAĞMUR UÇAR’IN FOTOĞRAFI ORTAYA ÇIKTI

Taksim’de yaşanan patlamada hayatını kaybeden Yağmur Uçar’ın fotoğrafı ortaya çıktı. Uçar’ın babasının da Diriliş Ertuğrul dizisinde rol aldığı öğrenildi.

ANNE-KIZ YAŞAMINI YİTİRDİ

Taksim İstiklal Caddesi’nde dün yaşanan terör saldırısında 6 kişi hayatını kaybederken, 81 kişi de yaralanmıştı. Anne Arzu Özsoy ve kızı Yağmur Uçar da saldırıda hayatını kaybetmişti. Yağmur Uçar’ın fotoğrafı ortaya çıktı. Uçar’ın babası Nurettin Uçar’ın oyuncu olduğu öğrenildi.

Uçar’ın babası Nurettin Uçar sosyal medya kızının fotoğrafını ve cenaze detaylarını paylaştı…

Arzu Özsoy (41) ve kızı Yağmur Uçar (15) için evlerinin önünde taziyeler kabul edildi. Öğretmen Arzu Özsoy’un, lise ikinci sınıf öğrencisi kızı Yağmur ile sık sık müzeleri gezdikleri öğrenildi. Anne kızın, hafta sonu tatilinde dün Taksim’e gittikleri öğrenildi. Anne kız bombalı saldırıda hayatını kaybetti. Yağmur Uçar’ın dedesi Mehmet Özsoy kızı ve torunu için evinin önünde başsağlığı dileklerini kabul etti.

“KAYBOLDU GİTTİ BENİM KIZIM”

Arzu Özsoy’un babası Mehmet Özsoy, “Kızım öğretmen olduğu için tatil zamanında gezmek için kızıyla dışarı çıktı. Gezmeye gitmişlerdi ama denk geldi işte. İkisi yalnız gitmişti. ‘Gezmeye gideceğiz’ dediler ama oraya gideceklerini söylemediler. Tatil olduğu zaman sık sık dışarı çıkarlardı, müze gezerlerdi. Torunum lise 2. sınıf öğrencisiydi, kızım özel bir okulda öğretmendi. Yapacak bir şey yok, gitti. Kayboldu gitti benim kızım. Ne söyleyebilirim? Allah belalarını versin. Söyleyecek bir şey yok, yakalanmış sadece lanet okuyorum” dedi.

“İKİSİNİN DE HAYALLERİ VARDI”

Arzu Özsoy’un dayısı İhsan Bülbüloğlu ise “Arzu benim yeğenim. Kendisi sınıf öğretmeniydi, sadece okula gidip gelen biriydi çünkü hep yoğundu. Kızı Anadolu lisesinde 2. sınıf öğrencisiydi. Hayalleri vardı ikisinin de. Birlikte bir güzellik yaşamak istemişler hava güzel olduğu için. Sonu böyle oldu. Bütün ülkemizin başı sağ olsun. Elim bir olay, Allah kimseye yaşatmasın. Bunları yapanların yanına kalmayacaktır. Bu çok kahpece bir saldırı. Saat 16.00 civarı olmuş, hiçbir suçu olmayan masum insanlara bunu yapabiliyor olmaları anlamak mümkün değil. Hepimizin başı sağ olsun. Devletimiz bunun hesabını soracaktır. Vatan sağ olsun. Terör örgütlerinin Allah belasını versin” diye konuştu.

MİNİK ECRİN VE BABASI YUSUF MEYDAN YAŞAMINI YİTİRDİ

Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli Yusuf Meydan, ailesiyle birlikte kız istemek için İstanbul’a gitti. Hafta sonu olduğu için Yusuf Meydan ailesiyle birlikte İstiklal Caddesi’nde geziye çıktı. Yusuf Meydan, kızı Ecrin ile İstiklal Caddesi’nde gezdiği sırada hain bombalı saldırıda hayatını kaybetti.

Yusuf Meydan-Ecrin Meydan

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Yüreğimiz, İstanbul’daki hain saldırıdan gelen acı haberle yandı. Çalışma arkadaşımız Yusuf Meydan ve kızı Ecrin’i kaybettik. Ailesinin, yakınlarının ve çalışma arkadaşlarımızın başı sağ olsun” ifadelerine yer verdi.

Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer ise sosyal medya hesabından, “Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görev yapan, değerli personelim, çalışma arkadaşım Yusuf Meydan ve kızı Ecrin’i İstanbul’daki hain terör saldırısında kaybetmenin derin acısını yaşamaktayız. Çok üzgünüm çok” dedi.

‘OLAY GÜNÜ DÖNECEKLERDİ’

İstiklal Caddesi’ndeki bombalı terör saldırısında kızı Ecrin ile birlikte hayatını kaybeden Yusuf Meydan’ın dayısının oğlu Talip Ünal, taziye evinde konuştu.

Ünal, “Kardeşime yüzük takmaya gittiler. Kızı istediler. Dün akşam geleceklerdi. Taksim’e gezmeye gittiler. Oradan çıkıp döneceklerdi. Teröre lanet olsun. Diyecek bir şey yok takdir-i ilahi” dedi.

YAN YANA ÖLÜME

Aslen Gümüşhane Kürtün’lü olan Adem Topkara ve eşi Mukaddes Elif Topkara 2020 yılında evlenmişlerdi. Çift pazar gününü Beyoğlu’nda geçirmek istedi. İstiklal Caddesi’nde mağazaların vitrinlerine bakarken büyük bir Patlama oldu. Çift yan yana hayatlarını kaybetti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git