Aşk Evliliği mi Mantık Evliliği mi?

Merhaba değerli ziyaretçiler,
Bugün konumuz evlilik sizlerle sayfamız da aşk evliliği mi mantık evliliği mi  bu konuyu ele almak istedim. Son zamanlarda boşanma oranı oldukça yüksek peki bu neden kaynaklanıyor zamanın değişmesi evlilikleri mi yıpratıyor yoksa ani verilen evlilik kararları aynı şekilde ani ayrılıklara mı sebep oluyor. Bence son zamanlarda ki gençler evlilik için çok ani karar veriyor aşık olduklarını zannederek ani kararla evleniyorlar ve sonuç aile mahkemesinde bitiyor.

Evlilikte Aşkın yanı sıra mantığında olması gerekmektedir. Öncelikle şu soruları kendimize sormalıyız Evleneceğim insan beni mutlu edebilir mi? mutluluk ve huzur her evliliğin temelini oluşturur bu sebepten dolayı öncelikle bu soruyu kendimize sormamız gerekir. Peki o doğru insan mı ? bunu ancak zamanla öğrenebilirsiniz bir anda karar vermek evet bu o demek imkansızdır. Paylaşımlar zamanla gerçekleşir ve ancak bir insanın doğru kişi olup olmadığını paylaşım yaparak anlayabilirsiniz.

Aşk evliliklerinde hiç birşey düşünmeden doğru mu yanlış mı demeden sadece duygusal olarak verilen kararla gerçekleşen evliliklerdir. Peki bu evlilikler uzun sürer mi aşkı sürekli ayakta tutabilmek çok zordur aslında bu tür evlilikler biraz da şansa bakar aşık olup evlendiğin insan bir anda farklı yönlerini görmeye ve kendine uymayan davranışların olmasını anlamak evliliği öldürür bazen de aşk evliliği şanslı çiftlerde uyum içerisinde sürdürülebilir.

Mantık evliliğinde ise sizi her yönden mutlu edebilecek ömür boyu gitmesini sağlayacak bir nevi karşılıklı anlaşmaların neticesinde gerçekleşir. Peki bu evliliklerde hiç mi aşk olmaz tabiki de olur ama tutku sapkınlık derecesinde değil mantık çerçevesinde birbirine bağlılık ve güvenden geçer. Her zaman aşk evliliği mantık evlilği miduyarız eskiden evlilikler nasıl bu kadar uzun sürebiliyor du eski evlilikler nasıl mutlu olabiliyordu.

Her insan geçmişine baktığında sadece güzellikleri görmek ister bizde geçişteki evliliklere bakarak sadece iyi uzun sürenleri hatırlamak istiyoruz. Eskiden de evlilikler şimdiki zaman gibiydi sadece su yüzüne çıkmıyordu boşanmak eskiden büyük suç büyük bir olay gibi göründüğünde insanlar herşeyi yutmayı tercih ediyordu ve boşanmak yerine yaşamayı tercih ediyordu. O zaman da ki kadınlar dayakta yese zulümde görse boşanma gibi bir lüksü olamıyordu.

Şimdiki zamanda ise çalışan kadınlar ayakları üzerinde durabildiği için olmuyorsa yapılmıyorsa boşanıyor çalışmayanlar içinse boşanan zulüm gören kadınlar için sığınma evleri olduğundan bunu çekmiyor ve boşanmayı tercih ediyor. Aşk evliliği mi mantık evliliğimi deseler bana ne körkütük aşık ne de sadece mantık içeren bir evlilik yerine her ikisinin de belli oranda olduğu bir evlilik tercih ederim.
Mutlu evlilikler dileği ile …

Prenses…

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git