Ey Aşk Sen Ne Güzel Şeysin

Yüzyıllardır süre gelen konu aşktır. Peki aşk nedir yıllarca herkes bu soruya çok farklı cevaplar verdi aşk çıkarsız sevmektir. Aşk acı çekmektir. Aşk mutlu olmaktır vs bunlar verilen cevaplardan birkaçı peki gerçekten aşk nedir?. Aslında herkesin cevabı doğrudur yani aşktan ne anlıyorsanız nasıl görüyorsanız aşkı aşk odur. Aşk aslında mantığı geri plana atan muhakeme gücü olmayan bir duygu biçimidir.

Aşkın ömrü ne kadardır sizce süresiz mi yanlış aşkın ömrü sınırlıdır. 2 veya üç yıl arasında sona erir ve yerini bağlılık sadakat ve sevgiye bırakır aşkın ömrünü daha çok uzatmak için ne yapmamız gerekir. aşkı bir ateş olarak düşünürsek eğer ateş söndüğünde her şey bitecektir biz bu ateşi sönmeye yakın ilaveler ile ateşe daha canlılık verirsek ateşin alevini çoğaltır bu aşk ateşi ile uzun ısınırız ancak biz bu ateşin üzerine su döker gibi kendimizi atarsak işte o zaman hem o aşk ateş ile yanıp hem de o ateşin sönmesine neden olabiliriz. Yani aşk yaşarken kendinizi çok fazla kaptırmayın biraz hakimiyetinizi eliniz de tutmaya çalışın zarar vermekten yada zarar görmekten çekinin o ateşin içinde yanmaktansa alevi ile ısınmayı tercih edin. Peki kadındaki aşk nasıl erkekteki aşk nasıl bu her zaman tartışılan ancak su yüzüne pek çıkmayan bir konudur.

aşk hakkında herşey 2Aşk sadece aştır denmiş aşkın kadını olmaz diye yorumlanmıştır. Ancak aşk kadın ve erkeğe göre fark ediyor. Kadınların aşkı erkeklere göre daha güçlü oluyor hani bir laf vardır ya yuvayı dişi kuş yapar kadınların duygusal yönden doğuştan gelen bir yoğunluğu vardır.

Peki aşkın yaşı varmıdır? sizce insan her yaşta aşık olabilir mi ?. Bence aşkın yaşı yoktur. Ergenlik çağında başlayarak yetmiş yaşında da bir insan aşık olabilir. Gerçek aşk insanın gözünün birsey görmeyeceği romantik duyguları ön plana çıkaran bir duygudur. Aslında aşk hakkında her insanın başına gelen bir çok hikayeler vardır aşk bir yerde kavuşamamaktır imkansızlıklardan doğar geriye dönüp baktığımızda hep imkansız aşklardan konu açılır leyla ile mecnun kerem ile aslı bunların aşkları hep imkansız olmuştur. Aşk yanındayken bile acı çekmektir aslıda kim daha çok aşıksa kim daha çok seviyorsa acı çekendir ve her zamanda birisi diğerinden daha çok sever bu yüzden aşık olan veya geleceğin aşkı ziyaretçilerimize küçük bir öneri nasıl aşık olursanız olun sakın çok bağlanmayın çünkü her aşkın sonu vardır…

Mutlu Aşklar dileğiyle….

Prenses…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git