Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Merhaba sevgili hanımlar, muhteşem bir göz makyajı ile bakışlarınızı çok daha çekici, çok daha buğulu göstermek istiyorsanız bu yazı sizin için. Çok güzel gözlere sahip olabilirsiniz ama yanlış bir makyaj tekniği ile göz renginizi pasifleştirip bakışlarınızdaki gücü devre dışı bırakabilirsiniz. Bu tür makyaj hatalarına düşmemek için makyaj uzmanı olmanız gerekmiyor. Öncelikle yüzünüzü, göz renginizi, dudak yapınızı, saç tonunuzu, ten renginizi iyi tanımalısınız. Çünkü kendimizle ilgili detayları yakaladığımız an doğru renkleri kullanarak çok güzel bakışlar, çekici dudaklar elde edebiliriz. Sizler için buğulu bir göz makyajı nasıl yapılır bunun tüyolarını bilgim ölçüsünde vereceğim. Ayrıca paylaştığım resimlere bakarakta göz makyajı nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Çünkü yazı dilinden çok görsel anlatımlar çok daha öğretici olur. Şimdi birlikte bakalım buğulu ya da dumanlı bir göz makyajı nasıl yapılır?

Resimleri tam boy görebilmek için lütfen küçük resmin üzerine tıklayın.

Buğulu göz makyajınızı yapmak için mutlaka koyu renk fara ihtiyacınız olacak. Ama sade siyah ya da füme değil mavi ve yeşil tonlardaki farlarıda makyajımızı tamamlamak çin kullanabiliriz.

1-Göz makyajınıza başlamadan önce göz kapağınızın üzerine fondoten ya da teninize uygun bir kapatıcı kullanın ki göz kapağınız pürüzsüz olsun ve farınız gün boyu akmadan bozulmadan kalsın.

2-Daha sonra siyah yağlı bir göz kalemi ile alt ve üst kirpik diplerini güzelce boyayın. Dilerseniz aynı göz kalemini göz kapağınıza da sürüp daha sonra bir fırça yardımıyla dağıtabilir ya da siyah bir far kullanabilirsiniz.

3-Siyah farınızın üzerine mavi, yeşil ya da altın sarısı simli bir far uygulayarak koyuluğu biraz olsun yumuşatmış olursunuz.

4-Kaş altınıza yine açık renkte bir far uygulayın bu sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir ve son olarak rimel sürmek kalıyor.

5-Rimeli sürmeden önce kipriklerinizi kıvırabilirsiniz böylece çok daha dolgun ve hacimli kirpikler elde etmiş olursunuz. Alt kirpiklere buğulu göz makyajı için rimel uygulamıyoruz ki gözün buğusu o dumanlu bakış hissi kaybolmasın.

Gördüğünüz gibi aslında hiçte zor olamyan buğulu göz makyajını 5 adımda tamamladık. Anlattığım makyaj tekniğini resimlerde bulacaksınız. Buğulu bakışlara sahip olmak hayal değil, bir kaç adımla sizde çok seksi ve buğulu gözlere sahip olabilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git