Cilt Çatlaklarını Önleyen Yöntemler

Merhaba sevgilli ziyaretçiler,

Çok önem verdiğimiz ciltlerimiz için büyük tehliklerden birisi de cilt çatlaklarıdır. Herkes cildinin güzel ve pürüssüz olmasını ister ama bazen olumsuz etkenler buna izin vermezler. Çok kilo alıp verme ve hamilelikte yaşanan bu çatlaklar çoğu kadının korkulu rüyasıdır.
Peki çilt çatlakları en çok hangi bölgelerde görülür ?

Cilt çatlakları en çok karın, gögüs, kalça ve baldırlar da görülür. Arıca cilt çatlakları dayanıksız ciltler de ve açık tenkli kadınlarda görüne olasılığı daha fazladır.

Çatlaklara Engel Olabilmek İçin Neler Yapabiliriz?

Özellikle kilo alıp vermeden kaynaklanan ve hamileliğin sebep olduğu çatlakları önlemek için vücudu esnemeye alıştırmak gerekir. Bu alıştıralar bazı kremler doktor kontrolündeki ilaçlar ve losyonlarla olabilir ayrıca bu esnemeleri masaj yolu ile de yapabiliriz. Bacak gögüs kalça ve karın gibi bölgelerde oluşan çatlaklara küçük cimciklerle kan dolaşımını hızlandıran masajlar uygulayabiliriz.

Çatlaktan Korunmak İçin Neler Yapmalıyız?

Cildimiz de oluşan çatlaklardan korunmak için öncelikle ,
1.) Nemlendirici kremler uygulayarak cildimizi her gün yumuşak bir kıvamda olmasını sağlayın.
2.) Cildimizi Korumak için en önemli ihtiyacı olan cilt için büyük önem taşıyan su bol miktarda su tüketin.
3.) Kilonuzu korumaya çalışın kilo alıp vermerler çatlakların kaçınılmaz sorunudur.
4.) Düzenli olarak spor yapın.
5.) A, E ve C vitaminli yiyecekler tüketin.

Ağır Cilt Çatlaklarını önlemek için öncelikle doktor kontrolünde bir tedavinin uygulanması gerekmektedir. Cilt çatlakların da çok daha az bir çatlağa sahipseniz veya çatkak oluşumuna el verişli bir cildiniz varsa yukarıda ki yöntemleri uygulamanız sizin cildinizin çatlak oluşumundan korunmaya yardımcı olacaktır. Ancak çatlak tedavilerini ne kadar erken önleme alırsanız o kadar etkili bir sonuç almanız mümkün olacaktır. Özellikle hamile iseniz doktırunuzun verdiği önlemlerin dışarısına çıkmayın hamilelikde oluşan ani değişim vücunuzun çatlak oluşumunu sağlamasına neden olacaktır ve ancak doktorunuzun tavsiye ettiği kremleri ve losyanları kullanmanız gerekmektedir.

Prenses…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git