Çatlaklarınızı lazer ile yok edin

Çatlaklarınızı lazer ile yok edin
Günümüz insanını cilt çatlakları en önemli sağlık sorunudur. Cilt estetiği açısından da çok önemlidir. Cildin gerilmesi sonucu bazı yerlerden yırtılması sonucu çatlaklar oluşur. Derinin altında mikro kanamalar olur. Kırmızımsı mor bir renk olur. Cilt yırtığı zaman geçtikce beyazlaşır. Koyu tenlilerde beyaz çatlaklar daha belirgindir.

Çok hızla kilo almak ve hamilelik cilt çatlaklarının en önemli nedenlerinin başında gelir. En çok görüldüğü yer kalçalar, bacaklar, karın, bel derisi, kollar ve kalçalardır. Ergenlik çağında gençler hızla büyüdükleri için cilt aniden genişlediğinden çatlaklar oluşur. Bu çatlakları önlemek için nemlendiriciyle masaj yapılıp cilde elastiklik verilmelidir. Ve tabiî ki kilo alımı kontrol edilmelidir. Ciltte oluşan çatlakları tamamıyla yok etmek imkânsızdır. Daha kolay olan cilt çatlağının oluşumunu önlemektir.

Karında oluşmuş cilt çatlakları karında sarkma var ise karın germe operasyonu ile beraber temizlenebilir. Cilt çatlaklarının günümüzde kısmen lazerle tedavisi mümkündür. Bacaklarda, kalçada ve göğüslerde olan çatlak lazerle tedavi edilir ve çok iyi sonuçlar alınır. Çatlak görünümünü ileri şekilde azaltır. Çatlak tedavisinde lazer uygulaması çok kolaydır. Hafif bir anestezi ile lazer uygulanır. Birkaç haftada iyileşme gözlenir. İyileşmeden sonra çatlağın derinliği ve genişliği ciddi şekilde azalır. Lazer tedavisinde çatlamış veya yırtılmış derideki üst kısım yenilenir. Kısmen de olsa lazer tedavisi çatlak tedavisinde uygulanan iyi bir yöntemdir. Uygulaması bayağı kolaydır.

İki üç seansta sonuç gösterir. Derin yırtıklarda çatlak tedavisinde lazer tedavisi ile tedavi edilir. Çatlak tedavisinde lazerli tedavi yöntemin üstünlüğü tartışılmaz ve çok fazladır. Diğer tedavilerin çoğu yüzeysel etki eder tedavide yetersizdirler. Lazerli tedavide önemli miktarda iyileşme sağlanır.

Cilt çatlaklarının oluşma nedeni cildin yüzeyinde ki protein şekli olan elatinin kırılması Ya da açılmasından olur çatlaklara dikkatli bakarsanız cildin üst kısmında çatlak olduğunu derinde bir sorun teşkil etmediğini göreceksiniz sadece cildin yüzeyindeki cilde esneklik veren tabaka çatlamaktadır. Bu durum bilimsel araştırmalar kesinlik kazanmıştır. Çatlaklara uygulanan lazer cildimizde olan kolajen oluşumunu fazlalaştırarak elastin oluşuma neden olmaktadır.

Lazerle tedavi ne kadar çok yaygın olursa olsun iyice düşünüp bu konuda karar vermeliyiz. Çatlaklarımızın gerçekten bu tedaviye ihtiyacı var mıdır? Bunu düşünmenizi öneririz. Çünkü küçük çatlakların görünümünü azaltmak farklı yöntemlerle de olabilir. Lazer tedavi yaptıracağınız merkezin dermatolog gözetiminde, uzman kişiler tarafından uygulanmalıdır. Profesyonel lazer tedavisi uygulayan bir merkezde uzman dermatologlara yaptırmanız sağlığınız için şarttır.

Bu Konuyu Ayrıca Videoda İzleyin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git