Çekici olmanın koşulları

Çekici olmanın koşulları; dünya tarihi var olduğundan belli kadınlar arasında çekici ve güzel görünme yarışı vardır. Her zaman kadınlar çekici ve güzel görünme isteği ön sıradadır.  Her kadın çekici, seksi ve güzel görülmek ister.  Güzel ve bakımlı görünmek için doğru bakım ve zaman ister. Tabiî ki bunları doğru uygulamak ta gereklidir. Çekici görünmek için uymamız gereken güzellik kuralları;

1.Her gün banyo yapın. Gün içinde mutlaka bir kez duş alın. Vücudunuzu güzel kokan bir sabunla ve bir lif yardımıyla güzelce hafif bastırarak ve masaj yapar gibi yıkayın. Duş aldıktan sonra nemlendirici losyonla vücudunuzu krem leyin. Kremi masaj yapar gibi sürün. Ellerinize, dirseğinize ve dizinize daha fazla önem verin. Dikkat edilmesi gereken bir husus var. Kullanılan losyon ve sabun aynı özellikte olmalı. Mesela gül kokulu sabun kullandıysanız, gül kokulu bir losyon kullanılmalıdır. Ucuz ve ağır kokular kullanmayın. Bir tane alın ama size yakışanı ve kaliteli olanı seçin. İtici kokmayın.

2.Nefesinize ve diş bakımına dikkat edin. Çekici görülmenin olmazsa olmazı bakımlı dişler ve temiz kokan bir nefestir. Dişlerinizi mutlaka her gün en az iki kere fırçalayın. Diş ipi kullanımı çok önemlidir. Ağız temizliği yaparken dilinizi de fırçalayın. Diş macununu iyi seçin. Ağız temizlemek için gargaralar ve ağız spreyleri de kullanılabilir.

3.Tırnaklar temiz ve bakımlı olmalıdır. İnsanlar karşılıklı konuşurken yüzünden sonra baktıkları yer ellerdir. Ayak ve el tırnaklarına haftada bir kere yeterli bakım yapılmalıdır. Tırnaklar da oje mutlaka gerekmiyor ama düzgün kesilmiş tırnaklar ve temiz eller imajınız hakkında iyi bir fikir verir.

4.Saç şeklinizi değiştirin. Saçlar bir kadının vazgeçilmez aksesuarıdır. Stilini belirlerken kendinize yakışan modelleri tercih etmelisiniz. Saç bakımı için mutlaka kuaföre gitmek gerekir. Kesimi modern olan bir saç size değişik bir hava verir kendinize güveniniz yerine gelir. Saç renginizi arada sırada değiştirerek monotonluk tan çıkabilirsiniz. Dalgalı ve uzun saçlar her zaman hep dikkat çekicidir. Ek saç ve postiş kullanabilirsiniz. Bütün bakışların bir anda değiştiğini göreceksiniz.

5.Cildinizin ışıl ışıl olması için buhar banyosu iyi gelir. Haftada bir on dakikayı yüzünüze ayırın. Tüm yapmanız gereken yüzümüze buhar banyosu.  Bir kâseye kaynar su koyun. Kâseye yüzünüzü yaklaştırın. Havlu yardımı ile yüzünüzü kapatın. Sudan çıkan buhar ciltteki gözenekleri açar düzenli olarak yapılırsa siyah noktalardan ve sivilcelerden kurulursunuz. On dakika buhar banyosu için yeterlidir, fazla yapmayın. Banyodan sonra cildinizi kurulayın ve soğuk suyla yıkayın. İsterseniz birkaç dakika yüzünüzü buzla masaj yapın. Bu şekilde açılan gözenekler tekrar toparlanır.

6.Kıyafet seçimine çok önemlidir. Bacak boyunu uzun gösteren pantolon seçin. Moda diye kendinize yakışmayan bir kıyafeti tercih etmeyin. Kendine güven çok önemlidir.  Aksesuar kullanın. Kıyafetinize göre küpe, kolye ve bilezik takın.

Bu Konuyu Ayrıca Videoda İzleyin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git