Çekici göğüsler için özel bakım

Çekici göğüsler için özel bakım
Kadınların çok dikkat etmesi gereken yerlerinden biri de göğüsleridir. Hem estetik hem de sağlık açısından dikkat etmesi gereken püf noktalar vardır. Göğüs bakımıyla ilgili önemli hususlar;

1. Kadınların oldukça tedirgin olduğu konu göğüs kanseri hastalığıdır. Bu hastalıkta erken teşhis çok önemlidir. Bu amaçla düzenli olarak göğüslerinde şişlik, beze ya da her hangi bir değişiklik var mı diye elleriyle kontrol etmelidirler. Belli bir zamandan sonra düzenli olarak doktora gitmeli ve muayene olmalıdırlar.

2. Göğüslerin bakımında dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta sutyen seçimidir. Sutyen seçimi çok önemlidir. Sütyenin iyisi ne çok dar ne de çok bol olmalıdır. İyi seçilmiş bir sutyen göğüslerdeki sarkmayı geciktirir. Göğüslerin sarkmayı engelleyici bir etki yapar. Göğüslere alttan destek verir. Sutyen kullanımı düzenli olmalıdır.

3. Göğüslerin temizliği çok önemlidir. Göğüsler sürekli temiz olmalıdır. Banyo yaparken soğuk duşla göğüslere masaj yapmak dairesel hareketlerle su tutmak göğüsleri canlandırır, daha diri olmasını sağlar. Ayrıca deriyi sıkılaştırır. Nemlendirici kremle banyo sonrası göğüslere masaj yapmak suretiyle göğüs derisi yumuşak ve daha canlı olur.

4. Kadınlar duruş şekline de önem vermeli ve dikkat etmelidir. Çünkü duruş şekli göğüsleri etkiler. Sırtı eğik durmayı alışkanlık haline getirmiş bir kadının göğüsleri daha sarkıktır. Bu sebeple elinizden geldiği kadar dik durmalısınız.

5. Göğüslerin güzel ve sağlıklı olması için öneli bir ayrıntıda düzenle olarak spor yapmaktır. Bu sporlar yoga yapmak, plates ve ağırlık çalışmak ( çok ağır olmamak şartıyla) .
göğüs bakımıBu egzersizler düzenli olarak yapılınca sarkmaları geciktirir ve göğüsleri daha dik tutar. Ayrıca spor yapmak göğüs sağlığını da olumlu yönde etkiler.

6. Göğüs bakımına emziren kadınların daha çok dikkat etmesi gereklidir. Emzirmeden kaynaklanan meme ucu tahrişleri oluşabilir. Bazen de meme başlarında çatlaklar oluşur. Bebeği her emzirmeden sonra temiz suyla memeyi temizlemeli ve sonra kurulamalıyız. Ayrıca yara ve çatlaklara karşı doktor kontrolünde krem kullanmak yararlı olur.

7. Güzel göğüs demek kırışıksız göğüs demektir. Zaman içerisinde tabiî ki kırışık olacaktır. Ama bunları geciktirmek ve göğüsleri dik tutmak mümkün dür. Bu konuda kadının uyuma şekli çok önemlidir. Gece yatarken uyuma şekli göğüslerin arasında kırışıklık oluşmasına ve artmasına sebep olur. Yan yatma pozisyonu bunlara sebebiyet verir. En iyi uyuma şekli sırt üstü yatma şeklidir. Fakat hamileler sırt üstü yatamazlar. Nefes almakta zorlanırlar. Bu geçici bir dönemdir bu yüzden yan yatabilir.

8. Göğüs bakımı için kilomuzu da kontrol altında tutmak gereklidir. Kilosu aynı kalmak ve sık kilo alıp vermemek gereklidir. Çünkü kilo alıp verdikçe deri elastikliğini kaybeder. Bu da göğüslerin sarkmasına neden olur.

9. Göğüs bakımı için göğüsleri güneşin zararlarından da korumak gerekir. Güneşin yan etkileri ve yakıcı etkileri vardır. Bu yüzden güneşe çıkarken göğüslere koruyucu krem sürmek çok faydalı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git