Cildimizi Kış Aylarından Nasıl Koruruz ?

Merhaba Değerli Ziyaretçiler;
Cildimizi soğuk ışıkız kış aylarından korumak için neler yapılması gerekir daha temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapılması gerekenler;
Öncelikle cildimizi mutlaka temizlemeliyiz dışarıdan geldiğimiz zaman mutlaka cildimizi temizlemeliyiz çünkü dışarıdan gelen mikroprak cildimizde bulunarak cildimiz bozulmasına neden olabilir.
Kesinlikle makyajla uyumayın. Çünkü makyaj gözenekleri kapatır ve cildin içerisine işler sivilceler kaçınılmaz olur.
Cildinizi mutlaka uyarın hergün üç defa parmak darbleri ile masaj yapın yani mikrodolaşımını sağlayın
haftada bir kez uygun bir şekilde peeling yapın ölü deriden arının
kış olduğu için güneş kremi kullanmayan kadınlar kışın da güneş kremi kullanmak cilt için çok önemli. Makyaj altına sürülebilen nemlendirici özellikli olmasına mutlaka özen gösterin.
Resimleri büyük boy görmek istiyorsanız lütfen küçük resmin üzerine tıklayınız.


Resimleri büyük boy görmek istiyorsanız lütfen küçük resmin üzerine tıklayınız.
Kışın özellikle Cildimizin kuruluğundan ve soğuk ışıksız günlerden korumak için Fondoten veya pudra kullanımını mümkün olduğunca en aza insdirmeniz gerekir. Çünkü fondoten ve pudra gözenekleri kapatır. gözeneklerin nefes alması için uzun süren bir günde bu tür ürünlerden mümkün olduğunca kaçının.
Kış aylarında solaryuma giden kadınlara dikkat edin sağlıksız bronzlaşmak cildin yaşlanmasıyla eşdeğerdir. Bu yüzden solaryum yerine otobronzan ı tercih edin.
belli zamanlardaki cilt bozukluklarında regl dönemlerinde, spor yapma, zayıflama esnasında mutlaka cilt uzmanından yardım alın.
Detoks veya diyet yaparken cildinde şok olabileceğini yani sarkma cildin bağ dokusunda bozulmalar olabileceğini unutmayın.
Ağızdan alınan gıdalarında cilt için çok önemli olduğunu unutmadan özellikle kış ayların da yediğimiz besinlere dikkat etmemiz mevsiminde olan sebze ve meyve hormonsuz gıdalar tüketmememiz gerekmektedir.

Prenses…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git