Yorgun gözlerinizi saklayın

Hasta mısınız ya da yorgun musunuz yoksa canınız mı sıkkın? Bunları en çok belli eden yeriniz gözlerinizdir. Gözleriniz saklamayı bilmiyorsanız hemen sizi ele verir. O nedenle yapılması gereken ilk şey yorgunsanız ya da hasta iseniz ya da canınız sıkkın ama moralinizin bozuk olduğunu göstermek istemiyorsanız gözlerinizde ki yorgunluğunuzu saklayacak taktikleri bilmeniz gerekmektedir. Şimdi size bu taktiklerden birkaç ipucu vereceğiz.

1. Makyaj ile gözlerinizin yorgunluğunu kapatın. Bu konuda makyaj kapatıcıları çok değerli bir yardımcıdır. O nedenle çok iyi bir kapatıcı almış olmanız sizin tıpkı bir altın almış kadar değerli bir şey almışsınız gibi olacaktır. Gözleriniz de yorgunluk ya da uykusuzluk nedeni ile oluşan morlukları kapatmak için makyaj kapatıcıları kullanın. Kapatıcı haricinde hiçbir ürün gözlerinizin yorgunluğunu kapatıcılar kadar iyi kapatamayacaktır. Kapatıcılar sadece gözaltı morlukları için değil aynı zamanda yüzünüzde ki lekeleri kapatmak için de mucizevi bir üründür.

2. Dikkatleri gözleriniz yerine başka bir yerlerinize çekin. Yorgun olan gözlerinizi ya da hasta olan bedeninizi saklamak için en iyi yöntemlerden biri de dikkatleri başka yere çekmektir. Örneğin çok güzel bir aksesuar takın ve gözleri direkt orada toplayın. Ya da çok şık bir kıyafet giyin, ya da çok gösterişli bir ayakkabı çanta kullanın. Ya da abiye bir kıyafet giyin. Emin olun o zaman kimse sizin yorgunluğunu anlamayacaktır.

3. Yorgun gözler için en önemli ihtiyaç; güneş gözlüğü. İşte en büyük tüyo size. Koca koca camları olan koca koca çerçeveli olan gözlükler yorgun gözleri saklamak için icat edilmiş en büyük alet. Hatta öyle bir zaman gelir ki bunu icat edenlere dua bile ettiğiniz zamanlar olur.

4. Sabahları evden çıkmadan mutlaka kafeinli şeyler tüketin. Kafein uyku açtığı bilinir, ancak uyku açmaktan çok cilde canlılık verir. Bu nedenle yorgun ve huzursuz hissettiğiniz de kendinizi mutlaka evde çıkmadan kafeinli şeyler tüketin. Hatta sadece içerek değil kafeinden bakım maskeleri yaparak ta yararlanabilirsiniz. İçtiğiniz çayın suyuna pamuk batırıp gözlerinizde 5 dk. bekletin. Size çok iyi geleceğini göreceksiniz.

5. Hep gülün. Güldüğünüz zaman hatta kahkaha attığınız zaman kimse sizin yorgun olabileceğinizi düşünmez. Her şeye gülümsemeyi öğrenin. Hayat zorluklar ile dolu olsa da bu zorlukları gülerek üstesinden gelebilirsiniz. Ne kadar çok kahkaha atarsanız o kadar çok mutluluk hormonu salgılarsınız. Bu uyarımızı mutlaka göz önünde bulundurun.

Bu Konuyu Ayrıca Videoda İzleyin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git