Çillerinizi yok edin

Çiller nasıl geçer;
Özellikle yazın kumral ve sarışın kadınların en önemli cilt problemi göğüs kısımlarında ve yüzlerinde oluşan renkleri koyulaşan ve çoğalan çillerdir. Kış mevsimi geldiğinde sayıları azalır ve renkleri açılmaya başlar. Daha doğal hale gelirler. Ama yaz mevsimi kumral ve sarışınlar için tam bir kâbustur. Çilleri engellemek ve yok etmek için kozmetik birçok krem alıp kullanırız. Ayrıca evde de kendimiz bitkisel karışımlar ve maskeler yaparız.

Kadınlar güzelliğine düşkündür. Güzellik ise bakımla ve ilgiyle olur. Cildimizle ilgilenmediğimiz zaman siyah noktalar, sivilce, akne, çil gibi birçok olumsuzlukla karşılaşırız.

Çiller güneş yanığına hassa olan kişilerde daha fazla olur, güneşte fazla kalmaktan oluşur. C vitamini bizim sadece mikrop kapmamızı ve hastalanmamızı önlemiyor. Cildimizin güneşten zarar görmesini de önlüyor. Ayrıca E vitamin ide cildin renk dengesini de sağlar.

Güneşe çıkarken mutlaka koruma faktörlü bir güneş kremi kullanmalıyız. Cilt için kullanılan kozmetik kremlerde belirli miktarda retinol vardır. Retinol, A vitamininin klinik ismidir. Cilt tarafından sürülen retinol emilir. Cildin kendini yenileme oranı artar. Retinol içeren kremler çilleri hafifletir. Bu yüzden sürekli ve düzenli kullanılmalıdır. Retinolün zararı cildin rengini açmasıdır.

Çilleri önlemenin diğer bir yolu da kimyasal peeling dir. Bu yöntemle kimyasal madde kullanarak cildin yüzeyindeki ölü hücreler soyulur. Temizlenen cilt altındaki yeni hücreler daha fazla hızlanarak üretime geçer. Kimyasal peelingde, salisilik asit, laktik asit ve glikolik asit kullanılır. Bu kimyasallar doktor tarafından dört haftada bir kez uygulanır. Bu uygulamadan sonra cilt de önce ısınma daha sonrada iğne batması şeklinde acı hissedilir. Tedaviden sonra güneş yanığı gibi görülen bölge bir hafta sonra kızarır, pul pul soyulur. Ama bunlar geçince çilsiz taze bir cilde sahip olursunuz.

Doğal çareler de vardır çilleri yok etmek için. Mesela ekşimiş sütle yüzümüzü yıkamak tabiî ki bu çillerden tamamen kurtarmıyor ama çillerin renk tonunu açıyor. Bunu yapan ise sütteki laktik asit. Diğer bir yöntem bozuk kremadır bozulmuş kremayı cildinize maske şeklinde sürün. 10-15 k bekleyin. Daha sonra suyla temizleyin. Herkes tarafından bilinen diğer bir yöntemde limon suyuyla çilleri ovalamak. Limonun içindeki sitrik asit ve pigmentler lekeleri azaltır ve beyazlatır.
Çiller lazerle de tedavi edilir. Lazer yöntemini çillerinizi yok etmek için de kullanabilirsiniz. Çiller malenindir. Lazer ışığı malenini absorbe eder. Lazer çilleri azaltır. Lazer cilde zarar vermez. Dokulara zarar vermez sadece kızarıklığa neden olur.
Bu Konuyu Ayrıca Videoda İzleyin

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git