Evde El Bakımı Nasıl Yapılır ?

Sevgili Ziyaretçier;
Bugünkü konumuz bizim için çok önemli olan ellerimiz, aslında günlük yaşantımız da ellerimiz o kadar çok mikrop topluyorki dokunduğumuz her yerden ellerimize ve daha sonra vucüdumuza geçebilen ve ciddi sorunlara sebep olabilen mikroplarla karşı karşıyayız ve bu mikroplardan korunmak için önce ellerimizin bakımını düzenli olarak yapmalıyız ve ellerimize çok önem vermeliyiz. öncelikle evde uygulayabileceğimiz pratik günlük el bakımımızı yapablileceğimizi bilmemiz gerekiyor ve ellerimize herşeyden önem vermemiz gerekiyor. Aşağıdaki resimlerde olduğu gibi bir bakımlı ele sahip olmak istiyorsanız size vereceğim ip uçlarını uygulamanız yetecektir. El bakımı yaparken dikkat etmemiz gereken şeyleri sıralayalım;
-Bir bardak sütü ellerinizin dayanabileceği şekilde ısıtın ve ellerinizi beş altı dakika içinde bekletin sütün içerisindeki laktik asit ölü deriyi atacaktır ve aynı zamanda sütteki kalsiyum tırnaklarınızı güçlendirecektir.
Resimleri tam boy görmek istiyorsanız lütfen küçük resmin üzerine tıklayınız.

Resimleri tam boy görmek istiyorsanız lütfen küçük resmin üzerine tıklayınız.
El bakımınız için dikkat edilmesi gereken önerilerimize devam edecek olursak ,
Ellerinizi sabunladıktan sonra sakın ellerinizi ıslak bırakmayınız.
-Zeytinyağı ve limon suyunu bir karışıö hline getirip ellerinize uygulayın bu ellerinizin yumuşak olmasını sağlayacaktır.
-Haftada bir kez ellerinize yağlı kremle masaj yapınız.
-Ayda bir kere olmak üzere ellerinize yoğun miktarda krem sürüp pamuklu eldiven takın ve bir süre bekletin bu işlem gözeneklerin açılmasına yardımcı olacaktır.
– Ellerinizdeki ölü deriden kurtulmanın bir başka yolu ise, Deniz suyu ve limon suyu ile bir karışım hazırlayarak ellerinize uygulayın.
Bu kolay el bakımı tekniklerini uyguladığınız taktirde çok bakımlı yumuşacık ve mikroplardan aynı zamanda ellerinizdeki ölü deriden kurtulmuş yep yeni bir ipeksi ellere sahip olabilirsiniz.

Prenses…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git