Erkeklerin Bir şeyler Gizlediği Nasıl Anlaşılır?

Artık sizden hiçbir şey saklayamayacak!

Bazen bazı konuları gizlemek ve o konu hakkındaki detayları saklamak isteriz. Ama bunu yaparken de hareketlerimizde mutlaka farklılaşmalar olur. Hele ki yalanı söyleyen bir erkek ise bu farklılaşma daha da artar. Onlar bu garip davranışları sergilerken biz de meraktan duramayız tabii. Aşağıda saydığımız ipuçlarından erkek arkadaşınızın sizden neler gizlediğini anlayabilirsiniz.

 Boğazı Kurur

Partnerinden bir şey gizlemek erkeği sinirli bir hale getirir. Bu duruma tepki veren bünyesi ise panik haline geçer. Bir şeyleri kaybetme korkusuyla yemek borusu kasları kasıldığı için yutkunmakta zorluk çeker ve boğazı kurumaya başlar. Size bir şey anlatırken birden bire yutkunmaya başlıyorsa dikkat edin. O esnada sizden bir şeyler gizliyor olabilir. O konunun ne olduğunu yakalarsanız söylediği yalan hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

 Seks İsteği Artar

Partneriniz bu konuda her zamankinden daha ısrarcı ve istekli davranıyorsa bir şeylerin garip gittiğinin göstergesi olabilir. Psikolog Bloom’a göre erkekler kadınlardan bir sır sakladıklarında konuşmaktan korkar çünkü duygusal bir rahatlama yaşarsa sakladığı sırrı ağzından kaçırma ihtimali olabilir. Bunun yerine fiziksel bir ilişki kurarak içlerindeki boşluğu doldurmak isterler. Yalnız erkeklerin, hayatlarında önemli olaylar yaşandığında da (mesela nişanlanma gibi) seks istekleri artabilir. Sevgilinize yalancı demeden önce bu iki önemli olayı analiz etmenizde fayda var.

Olayları Bütün Detaylarıyla Anlatır

Partneriniz size, bütün gün boyunca ne yaptığını, nereye gittiğini en ince detayına kadar anlatıyorsa bu çok dürüst olmasından kaynaklanmayabilir. Muhtemelen bu tavırların asıl sebebi kendi koruma içgüdüsüdür. Erkekler eşlerine bir şey anlatırken hikayenin çok fazla detayına girip, çok süslü anlatımlarda bulunuyorsa bunu bir işaret olarak kabul edebilirsiniz. Özellikle hikayesini anlatırken birden bire duruyorsa, muhtemelen hikayesine daha fazla detay eklemeye çalışıyordur. Kendinizden pay biçin… Siz bir cafeye gidince duvarların desenlerini ya da garsonların isimlerini hatırlıyor musunuz? Muhtemelen hayır çünkü bu tür detaylar çok dikkat çekmez.

 Ellerini Koyacak Yer Bulamaz

Erkek arkadaşınızın anlatımlarından ve hareketlerinden şüphelendiğinizde özellikle ellerine dikkat edin. Uzmanlara göre erkekler bir şeyler sakladıklarında ellerini eşinin göremeyeceği yere koyuyor ya da abartılı hareketlerle vücutlarının etrafında savurarak konuşuyor. Mesela erkekler ellerini boyunlarına koyduklarında o gün hatalı bir şey yapmanın vicdanıyla kendini rahatlatmaya çalışıyor olabilir.

Sonuç Olarak

Bütün bu özellikleri sergiliyor olmasına rağmen eşiniz yalan söylemiyor olabilir. O yüzden partnerinizi çok iyi tanımadan sergilediği özellikleri hemen yalan olarak yorumlamak doğru olmaz. Fakat ellerini çok sık kullanmayan bir erkeğin birden bire hararetle ellerini kullanması, ya da sohbet esnasında hiç problem yaşamayan bir erkeğin birden bire yutkunmaya başlaması yalan söylediğinin göstergesi olabilir. Kısacası erkek arkadaşınınız ya da eşinizin doğal hareketlerini bilirseniz, yalan söyleyip söylemediğini de rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git