İsteseler fabrikayı satın alırlar ama… Annesinin elbisesini kesip daraltıp kızına giydirdiler

İsteseler fabrikayı satın alırlar ama… Annesinin elbisesini kesip daraltıp kızına giydirdiler

BİRAZ TUTUMLULUK BİRAZ DA HALKA YAKIN GÖRÜNME İSTEĞİ
Elbette bir noktaya kadar da doğru bu. Çeşit çeşit konutlarında, etrafları milyonlar değerinde eşyalarla çevrili olarak yaşarlar.

Bu tür ailelerin en çok dikkat çeken üyeleri olan kadınlar da dünya çapında bir moda ikonu olarak kabul edilir.

Ne giyseler, ne taksalar anında hayranları da onları taklit eder. Onların satın aldığı yüksek fiyatlı giysi ve aksesuarlara ulaşamayan hayranları da benzerlerini edinir hemen.

Kraliyet ailesi üyesi olan kadınlar bir giydiklerini bir aha giymezler! Öyle mi acaba? Son zamanlarda olup bitenlere bakılırsa durum pek de öyle değil aslında.

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Özellikle İngiliz kraliyet ailesi üyelerinden Kate Middleton bir giydiğini sık sık bir daha giyiyor. Hatta bu nedenle hayranları tarafından da epey eleştiriliyor.

Bir anlamda bu tür ailelerin üyeleri halka daha samimi görünmek için bazı taktikler uyguluyor. İşte bunlardan biri de en çok göz önünde ayrıntıyla yani kıyafetlerle ilgili. Biraz da bilerek, bir giydiklerini sonra da farklı aksesuarlarla defalarca giyiyorlar.

ANNESİNİN ELBİSESİNİ KESİP BİÇİP KIZINA UYARLADILAR
Hatta son dönemdeki örneklerine bakılırsa aile üyelerinden birinin giydiğini daha sonra bir diğeri de giyiyor. İşte bunun son örneklerinden birini de İsveç kraliyet ailesi sergiledi.

Son dönemde ülkenin veliaht prensesi Victoria’nın kocası Prens Daniel tarafından aldatıldığı iddialarıyla gündemde olan İsveç kraliyet ailesi geçen hafta çok önemli bir olayı kutladı.

Kral Carl XVI Gustaf’ın tahta çıkışının 50’inci yıl dönümü için bir dizi etkinlik düzenlendi. Bütün aile üyeleri de giyinip kuşanıp o etkinliklere katıldı. Hem de 7’den 77’ye herkes. Kral’ın karısı, çocukları, gelinleri, damatları ve torunları.

İşte o etkinliklerden birinde ailenin genç kuşak üyelerinden biri giyimi kuşamıyla bütün dikkatleri üzerine çekti. Bu aile üyesi de gelecekte ülkenin kraliçesi olacak Prenses Victoria’nın kızı Prenses Estelle idi.

Henüz 1 1yaşında olan prenses, dedesi onuruna düzenlenen etkinlikte hem kendi ailesinin hem de komşu ülkelerden gelen kraliyet ailelerine mensup kadınları gölgede bıraktı.

Küçücük bir kız bunu nasıl mı yaptı? Elbette giydiği zeytin yeşili elbiseyle. Çünkü o elbisenin bir özelliği vardı.

DAHA ÖNCE ANNESİ GİYMİŞTİ
Kardeşi Oscar’ın elinden tutarak anne ve babasının arkasında yürüyen Estelle’in o gün giydiği elbise öncelikle göz alıcıydı. Fırfırları ve rengiyle dikkat çekiyordu. Küçük yaşına rağmen, görünümünü altın renkli babet ayakkabılarla tamamlayan Estelle de onu gayet güzel taşıyordu. Ama bu kadar değil.

Çünkü giydiği elbise daha geçen yıl annesi Victoria’nın üzerindeydi. Elbette ailenin moda alanındaki takipçileri bu ayrıntıyı hemen fark etti. Önce herkes Victoria’nın kızına da aynı elbiseden satın aldığını düşündü. Ama gerçek sonradan ortaya çıktı.

Estelle’in üzerindeki o zeytin yeşili elbise annesinin elbisesiydi. Prenses Victoria, daha öne birkaç kez giymişti aynı elbiseyi. Son olarak da geçen yıl Hollanda’ya yaptıkları resmi ziyarette bir davete o elbiseyle katılmıştı.

Belli ki Estelle annesinin o elbisesini çok beğenmişti. Ama aile, ona elbisenin aynısını almak yerine elbiseyi küçük prensesin beden ölçülerine göre uyarlamakta çareyi bulmuştu.

Zaten elbisenin üst kısmının Estelle’in bedenine tam olarak oturmaması da bunun kanıtıydı.

Sonuç olarak annesinin birkaç kez giydiği o yeşil elbise kesilip biçilmiş daraltılmış, boyu kısaltılmış ve Estelle’in bedenine uyarlanmıştı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git