Güzellik İçin Doğadan Yardım

Güzelliğiniz için doğadan yardım alın

Tüm bayanların hatta erkeklerin güzelliklerine ve yakışıklılıklarına ne kadar önem verdiğinizi biliriz. Tüm bayanlar ve erkekler güzel bir ciltleri olsun, pırıl pırıl parlayan saçları olsun diye ellerinden geleni yaparlar. Bayanlar için tırnak bakımı da bir o kadar önemlidir. Ciltlerine verdikleri önemi saçlarına verdikleri önemi tırnaklarına da verirler.

Bunlar için özel kozmetik dükkânlarında zaman kaybetmenize dünya para vermenize de gerek yok. Sofranızda ne varsa hepsini güzelliğiniz için bir iksir olarak kullanabilirsiniz. Örneğin ışıl ışıl parlayan saç istiyorsanız sofranızda bulunan yumurtadan yararlanabilirsiniz. Ya da pırıl pırıl bir cildiniz mi olsun istiyorsunuz o zaman domates sizi yanınıza çağırıyor.

Sağlıklı gözler için ne yapabiliriz?

Gözleriniz için a vitamini ya da e vitamini almanız gerekir. Bu vitaminler hem yaşlanma etkisini azaltacaktır, hem de gözünüz için gerekli olan tüm mineralleri sağlayacaktır. Birçok yiyeceklerinizde siz bilseniz de bilmeseniz de a ve e vitaminleri mevcuttur. Bu vitaminler olmadan sağlıklı bir beslenme düşünülemez. Ayrıca bu vitaminler teninizin uzun süre genç ve dinç kalmasını sağladığı gibi göz sağlığınız için çok yararlıdır. Özellikle e vitamini görme duyumuz üzerinde ciddi bir şekilde etkisi olduğu ve en önemlisi de bir göz hastalığı olan katarakt için çok iyi bir iyileştirici olduğu ispatlanmıştır.

Cildiniz için ne yapabilirsiniz?

Cilt için en çok ihtiyaç kalsiyum, demir, vitaminler ve magnezyuma ihtiyaç vardır. Bunları da yumurta, tahıllarda, balıkta ve birçok sebzede bulabilirsiniz. Ayrıca gözler için önemli olan a ve e vitaminleri cildinizi için de çok önemlidir.

Saç ve tırnaklarınız için ne yapmalısınız?

Tıpkı cildinizi gibi sac ve tırnaklarınızın da en çok ihtiyaç kalsiyum, demir, vitaminler ve magnezyuma ihtiyaç vardır. Bunları da yumurtalarda, tahıllarda, balıkta, sütte ve birçok sebzede bulabilirsiniz. Bununla beraber sürekli kırılan tırnaklar ve yıpranan, dökülen saçlar için a ve e vitaminleri gerekmektedir.

Dişler için ne yapılmalı?

Tertemiz ve ışıl ışıl parlayan dişler için ve bembeyaz bir gülümseme için çay türleri, tahıl, yumurtalar ve süt gibi florlu besinler tüketmeli, kalsiyum ve selenyumlu ürünler tüketmelisiniz.

Pürüzsüz bacaklar için ne yapılmalı?

Bol miktarda c vitamini tüketmeniz pürüzsüz bacaklara sahip olmanızı sağlar. Bol c vitamini de limon, portakal, kivi tüketmek gerekmektedir. Bununla birlikte günde en az 2 tane yeşil ya da kırmızı biber tüketmelisiniz. Bunun haricinde içinde bol miktarda c vitamini bulunan besinler;

  1. Ispanak
  2. Lahana
  3. Brokoli
  4. Marul
  5. Roka
  6. Çilek
  7. Kivi
  8. Patates
  9. Hindiba

Aynı zamanda c vitamini ve çinko deniz ürünlerinde ette, buğday da, kepekte ve soğanda bol miktarda bulunmaktadır. Güzel ve pürüzsüz bacaklar için c vitamini ve çinko tüketmelisiniz.

Bu Konuyu Ayrıca Videoda İzleyin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git