Kuru ve Yıpranmış Saçlar İçin Doğal Bakım Yöntemleri

Merhaba sevgili ziyaretçiler,
Kuru ve yıpranmış saçlar neredeyse her kadının korkulu rüyası haline gelmiştir. Boya, fön , maşa ve benzeri işlemler kimyasal ürünler saçların yıpranmasına kurumasına ve cansız görünmesine sebep olur ve saçlarımızı kaybetmemize neden olur bu olumsuz sonuçlardan korunmak için evde yapabileceğimiz çok zamanımızı almadan uygulayabileceğimiz doğal yöntemlerle daha canlı saçlara kavuşabiliriz bunlardan en önemlisi zeytin yağ bakımıdır.

Zeytin Yağı Bakımı:
Öncelikle iki veya üç kaşık zeytin yağını ocakta ısıtın daha sonra ısınmış zeytin yağını kafanıza saçlarınız köküne ulaşacak şekilde uygulayın ve daha sonra bir havluyu sıcak bir suda ıslatın ve kafanıza iyice sarın havlu soğuduktan sonra aynı şekilde sıcak suyla tekrar ıslatıp havlunun suyunu sıkıp tekrar başınıza sarın bu havlu işlemini bir kaç defa uygulayın daha sonra saçlarınıza iyice yedirilmiş zeytin yağını biraz bekletin ve iyice durulayın.

kuru ve yıpranmış saçlarYumurta Bakımı:
Yumurtanın içeriğinde saçların temel maddesi olan protein bulunmaktadır ve saçta eksik olan protein saçların cansız görünmesine ve uzamamasını sağlar bu yüzden protein bakımını saçınıza nasıl uygularsınız. iki adet yumurtayı bir kaba dökün ve iyice homojen bir hale gelene kadar çırpın daha sonra bir kaşık zeytinyağı dökün ve tekrar çırpın ardından gliserin ve elma sirkesini ilave ederek bu karışımı homojen bir şekle gelecek şekilde çırpın banyodan sonra temiz durulanmış saça bu hazırladığınız karışımı uygulayın ve onbeş yirmi dakika saçınızda bekletin ve daha sonra saçınızı tekrar durulayın.

Hintyağı Bakımı:

Zeytin yağı bakımında uyguladığımız işleme benzer bir yöntem kullanacağız yani hint yağını ısıttıktan sonra saçınıza uygulayın saç diplerinize gelmesini özellikle sağlayın ve saçınızı tarayın bu şekilde saçın tamamına ulaşacaktır. Kaynamış su ile ıslatıp sıktığınız havluyla başınızı iyice sarın ve yarım saat bekletin daha sonra saçınızı iyice durulayın. Bu şekilde kuru ve yıpranmış saçlarınızdan ziyade canlı ve parlak görünen saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Kadınların saçlarına ne kadar çok işlem uyguladıklarını ve bir çoğunun bakım yağmadığını kestirmenin tek çözüm yolu olarak gördüklerini biliriz ve özellikle çok sık saç boyatan ısıya maruz kalan ( fön, düzleştirici, maşa vs. ) ve yıpranan saçlar için belirtilen doğal yöntemler ile yıpranmış kuru cansız ve ince telli saçlar için parlak canlı ve bakımlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Prenses…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git