Kış Aylarında Korunmak İçin Neler İçmeliyiz ?

Merhaba sevgili ziyaretçiler,
Soğuk kış aylarında korunmamız için en önemlisi içeceklerimize dikkat etmeliyiz ve neler içeceklerden vitamin alarak soğuklardan ve hastalıklardan korunmamız için kış aylarında neler içmeliyiz,
SU
Günde en az bir buçuk litre yani 8 bardak su tüketilmesi gerekmektedir. Suyu aralarda yemek öncesi yemek sonrası çok miktarda su tüketmemiz vücudumuzun su ihtiyacını karşılamamız özellikle kış aylarında çok önemlidir.
AYRAN
Besin değerinin yüksek olması ve yoğun mineral içermesi yaz kış tüketilmesi gereken en önemli içeceklerden birisi ayrandır.
DOĞAL MADEN SUYU
Zengin mineral içeren ve asit düzeyi yüksek olan vücudumuzun mineral dengesini sağlayan doğal maden suyu sade maden suyunu doğal limon suyu ile karıştırarak içmemiz vücudumuza fayda sağlayacaktır.Ayrıca ayran ile karıştırarak içmek farklı bir lezzet olacaktır.
Resimleri tam boy görmek istiyorsanız küçük resmin üzerine tıklayınız.


Resimleri tam boy görmek istiyorsanız küçük resmin üzerine tıklayınız.
SÜT
Soğuk kış gecelerinde temel içecek olan sütü bal ve tarçın ilave edilerek hem farklı lezzet sağlamış olacaksınız hem de balın içerisindeki zengin değerleri de vücudunuza almış olacaksınız.
KEKİK ÇAYI
Kışın mide problemlerimizle başa çıkmamızı sağlayacak sağlıklı bir içecektir. Kekik çayı yaparken kekiği kaynatmamaya dikkat etmeliyiz çünkü kekiği çok kaynatırsak kekiğin tadı acılaşır ve içmek zorlaşır.
TARÇIN ÇAYI
Çubuk tarçın üzerine sıcak suyu ilave edip 5 dakika beklettikten sonra tüketebileceğiniz kış aylarında içmeniz gereken sağlıklı bir içecektir.
IHLAMUR ÇAYI
Kış aylarında vazgeçilmez içecek olan ıhlamur çayı doğal ıhlamur yapraklarını çaydanlıkda demleyerek içilmesi hazır ıhlamur çaylarından daha sağlıklı olacaktır.
TÜRK KAHVESİ
Kahvenin içerisinde bulunan kafein günü daha enerjik ve konsantrasyonu daha yüksek olmasını sağlar. Ayrıca kahvenin içeriğinde bulunan flavonoidler anti kansorojen etki göstermektedir.
her gün bir en fazla iki fincan kahve tüketmemiz yeterlidir. fazla miktarda kahve vücudumuza zarar verecektir.
SİYAH ÇAY
Uyarıcı etkiye sahiptir. Çay demlerken demliğin direk kaynatılmaması ve çayın çok beklemesi gerekmektedir. Ayrıca siyah çayı limon ilave ederek tüketmemiz kış aylarında da özellikle bizi koruyacaktır. Çay içerken günde bir iki tatlı kaşığından fazla şeker kullanmamaya özen göstermemiz gerekmektedir
Sağlıklı Günler Dilerim.

Prenses…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git