Muhteşem bir düğün için

Hemen hemen herkesin başına gelir evlenmek. İsteriz ki evlenirken her şeyimiz dört dörtlük olsun. Nişandan düğüne kadar her ayrıntı için çok büyük çaba harcarız. Bir kez yapılacağı için çok özeldir bu günler bizim için.Bazı durumlarda oldukça kısıtlı bütçe ile düğün yapmak zorunda kalırız. Çünkü zaten evimiz için alınacak eşyalar yeterince bizi maddi açıdan zora sokmuştur. Az bir masraf ile nasıl bir düğün yapabileceğiniz hakkında şimdi sizlere ufak tefek tüyolar vereceğiz.

Çağıracağınız kişi sayısı: düğüne çağıracağınız kişi sayısı çok önemlidir. Çünkü düğünlerde kişiye göre ücret alınır. Bu nedenden ötürü kişi sayısını çok abartmamaya dikkat etmelisiniz.

Çok yakın kişileri çağırın: düğününüze ilk olarak liste hazırlar iken akrabalarınızı yazın. Ardına sayıyı çok aşmamış iseniz etrafınızda ki olsa da olur olmasa da olur dediğiniz kişileri çağırın. Şayet listeniz zaten aile ve çok sevdikleriniz ile kabarmış ise bu kişileri eleyin.

Yemekli düğün yerine kokteylli düğün tercih edin: yemekli olan düğünler de çok ayrıntıya girildiği için size daha masraflı olabilir. O nedenle ufak tefek aperatif yiyeceklerin olduğu ince uzun masalarda kokteyl tarzında olan düğünler hem daha uygun fiyatlarda olacaktır hem de yer açısından çok yer teşkil etmeyecektir.

Hafta sonu yerine hafta içi evlenin: hafta sonu olan düğünler her zaman daha pahalıdır. Çünkü yer bulmak oldukça zordur. Ve düğün salonları hafta sonları daha fazla ücret isterler. Sizde hafta sonu yapmanız illa gerekmiyorsa hafta arası bir gün düğününüzü yapabilirsiniz.

Her zaman için önceliğiniz organizasyon şirketleri olsun: çoğu kişi düğünde organizasyon şirketleri ile çalışmanın kişiye daha masraflı olacağını düşünür. Ancak bunun tam aksine organizasyon şirketleri deneyimleri ile sizi aydınlatarak daha az bütçe ile size düğün yaptırabilir.

İki bayram arasıda yapılan düğünler uğursuz olur deyişlerine inanmayın: bu bir ritüeldir. Gerçek olmamasına rağmen gerçek kadar inanılan bir şeydir. İki bayram arasında çokta güzel ve uğurlu düğünler yapılabilir. Kişiler iki bayram arasında düğün yapmaktan çekindikleri için ve düğün sayısı az olduğu için düğün salonları daha ucuza kiralanabilir. Bu nedenle iki bayram arasında düğün yapmayı tercih edin.

Kır ya da sahil düğünü yapın: yeşil bir doğa içerisinde ya da sahilde deniz kenarında dalga sesleri ile düğün yapmanın tadı bir başka olacaktır. Hem öyle tahmin edildiği kadar da pahalı değildir. İyice araştırarak salon tutmak yerine bu tip düğünler yapabilirsiniz.

Bu Konuyu Ayrıca Videoda İzleyin

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git