14 Soruda Güzellik Önerileri

1) Duş alacak vaktim yok, saçlarım çok yağlı. Ne yapabilirim?

Ucu geniş bir makyaj fırçasını pudraya batırın. Fırçayı elinize sürerek ucunda kalan fazlalığı azaltın. Daha sonra saç diplerinize uygulamaya başlayın. Saçınızdaki fazla yağı emen pudra saçlarınızın arasına karışacak ve kimse duş almadığınızı fark etmeyecektir.

2) Bütün gün güzel kokmak için ne yapabilirim?

Saçlarınıza (uzaktan) biraz parfüm sıkın ve saç fırçası ile saçlarınızın kökünden ucuna kadar tarayın. Koku saçlarınıza dağılacak ve bütün gün güzel kokular yayacaksınız.

3) Tırnağım kırıldı, koparmamak için ne yapabilirim?

Japon yapıştırıcısı çözüm olacaktır. Kırılan tırnağı koparmayın ve çok az miktarda yapıştırıcı ile yapıştırın. Kırılan bölgeyi kapatmak için üzerine oje sürün.

 4) Kaşlarım çok kuru ve kepekli. Ne yapabilirim?

Göz çevrenize kullandığınız göz kreminden kaşlarınızı yoğun bir şekilde uygulayın. Kaşlarınız hem nemlenecek hem de beyaz pullardan kurtulacaksınız.

 5) Bacaklarım parlak dursun istiyorum. Ne kullanmalıyım?

Normalde bebe yağı kullanarak bacaklarınızı parlak gösterebilirsiniz fakat bu biraz yağlı durabilir. Gündelik kullandığınız nemlendirici kreminize bebe yağından bir damla ekleyerek bacağınıza sürebilirsiniz.

 6) Şeytan tırnağını nasıl engelleyebilirim?

Tırnaklarınız çevresine kayısı yağı sürerek tırnak çevrenizdeki ölü derilerin sertleşmesini önleyebilirsiniz.

 7) Sivilcemden nasıl kurtulabilirim?

Sivilcenizin üzerine bir fasulye tanesi kadar diş macunu uygulayın ve 15 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Diş macunu, sivilcedeki yağı emer ve büyümesine engel olur.

 8) Kaşlarım çok şekilsiz duruyor, nasıl düzeltebilirim?

 Kaşlara özel hazırlanmış kaş fırçasını ya da kullanmadığınız bir diş fırçasını nemlendirin ve üzerine bir az saç spreyi sıkın. Kaşlarınızı bu fırçalarla tarayarak şekle sokabilirsiniz.

 9) Dirseklerim ve ayak topuklarımda çok çatlak var. Nasıl geçirebilirim?

Çatlayan bölgelere yoğun bir şekilde pişik kremi uygulayın. Çatlaklar zamanla yumuşayacaktır.

 10) Rimel kullanmadan kirpiklerimi nasıl etkili gösterebilirim?

Makyaj yapmak istemiyor ve rimel kullanmak istemiyorsanız vazelin tam size göre. Kirpiklerinizin uç kısmına bir iki damla vazelin sürün ve temiz bir rimel fırçası ile kirpiklerinizi tarayın. Böylece parlak ve etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

 11) Koltuk altlarım pul pul dökülüyor ve kuruyor. Ne uygulayabilirim?

Koltuk altınıza süreceğiniz narin ciltler için kullanılan bir vücut peelingi ile hem ölü derilerden kurtulabilir hem de koltuk altınızı yumuşatabilirsiniz.

 12) Cildim tahriş oldu, nasıl iyileştirebilirim?

Demlenmiş ve soğutulmuş bir poşet yeşil çayı tahriş olan bölgenize yerleştirin ve 3-4 dakika bekletin.

 13) Saçlarımı daha parlak göstermek için evde ne yapabilirim?

Dört ölçek sodanın içerisine bir ölçek sirke ekleyin ve karıştırın. En az on beş dakika saçlarınızda bekletin ve durulayın. Saçlarınız çok daha parlak görünecektir.

14) Bacaklarımı neyle tıraş edebilirim?

Normalde bacaklarınızı tıraş ederken kullanacağınız malzeme tıraş köpüğüdür. Fakat elinizde yoksa bir sebepten kullanmak istemiyorsanız o zaman saç kremi kullanabilirsiniz. Böylece hem tüyleriniz hem de bacaklarınızı yumuşayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git