İltihaplı sivilce izleri nasıl geçer

İltihaplı sivilce izleri nasıl geçer;

İzleri bırakın kimse yüzünde sivilce olmasını istemez. Fiziksel olarak değil duygusal olarak da insan psikolojisini etkiler. Yüzümüzde lekelerle ve yaralarla yaşamak zorun da değiliz. Pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip olmak için yapılması gereken şeyler elbette vardır. İşte bunlardan bazıları;

1. Sivilce izlerine mani olmanın en iyi yöntemi yok etmektir. Sivilcelerinizi asla sıkmayın ve patlatmayın. Bunları yaparsanız cildinizde iz kalır. Sürekli cildinizi temiz tutun. Sivilcenin üzerine asla makyaj yapmayın. Çünkü bu daha kötü bir sonuç doğurur. Sivilce izlerini yok etmek yerine sivilce oluşumunu engellemeliyiz.

2. Sağlıklı beslenerek sivilce izlerini giderin. Bol miktarda su tüketmek ve sebze meyve ağırlıklı beslenmek sivilceleri giderebilir. Çünkü sebze ve meyvelerde cildimiz için gerekli olan tüm vitaminler ve mineraller vardır. Su içmek cildimizin tazelenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur. Limon suyu cildin hızla değişmesine yardım eder, sağlıklı cildin gelişmesini sağlar.

3. Eczanelerde satılan sivilce izlerini yok etmeye yönelik ilaçlar vardır. Bunlar sivilce izlerini yok etmenize yardımcı olacaktır.

4. Diğer bir seçenekte cildi yenileyen lazer uygulamasıdır.

5. İltihapları ve sivilce izlerini yok etmek de buz tedavisi de uygulanır. Buz torbasını her gün on beş dakika sorunlu bölge üzerinde bekletin. Buzun soğukluğu izleri tedavi eder.

6- Kuşburnu çekirdeği ve yağı günde iki kere sivilceye uygulanırsa şikâyetleri gidermeye yardım eder. Aynı zamanda anti aging yani yaşlanmayı erteleyici özelliğe sahiptir. Kırışıklıkları azaltır, cildinizi gençleştirir ve cilde doğallık kazandırır rengini düzenler.

7- Çok yağlı bir cilde sahipseniz alkollü bir losyonla cildi bir iki kez silmelidir. Bu temizliği dışardan gelince yapmak için gayret gösterin.

8- Haftada bir kere tu tedavisi iyi gelebilir. Banyodan sonra tuz dökülmüş pamukla cildinizi dairesel hareketlerle ovun. Daha sonra yüzünüzü yıkayın.

9- Sivilce tedavisi düzgünce yapılmalıdır. Doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayın alerjiye neden olabilir. Sivilce yani diğer adıyla akne en çok rastlanan cilt problemlerindendir. Yağ bezlerinin iltihaplanması hastalığıdır. Genellikle otuz, otuz beş yaşlarında geçer.

Kozmetik ürünleri kullanırken dikkat etmek gereklidir. Sivilce sıkılırsa iltihap yayılır. Sivilceleri önlemek için bazı bitkisel yöntemler vardır; beyaz lilyum çiçeklerini bir şişeye koyun ve üzerine alkol ekleyin. Her akşam bununla yüzünüzü temizleyin.

Aloe yapraklarını yıkayıp serin bir yerde on gün saklayın. Bu yaprakların suyunu sıkın. Bununla yüzünüzü silin. En önemlisi de cildinizi sürekli temiz tutun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git