Fondöten Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Merhaba sevgili ziyaretçiler,

Daha pürüzsüz bir cilt oluşumunu sağlayabilmek içi Bir çok kadının kullandığı en önemli makyaj ürünü olan fondöten, ciltte meydana gelen kusurları sivilce, siyah nota vs. kapatmak için kullanılır. Fondöten seçiminde cildinize en yakın tonları tercih etmelisiniz eğer yüzünüz de deneme imkanınız var ise yüzünüze sürdünüz de renk ayrımı olmadan yüzün de kaybolabilen bir fondöten tercihinde bulunmalısınız.

Peki kaç çeşit fondöten vardır ve Cilt türüne göre Fondöten Seçimi Nasıl olmalıdır?

Dört çeşit fondöten bulunmaktadır. Bunlar sıvı, stik , kremli ve kuru fondötenlerdir.

Sıvı Fondöten her cilt tipine uygun olan sıvı fondötenler kullanımı çok basittir. Sürüldüğünde renkli bir görünüm sağlanır.

Kremli Fondöten Cilde uygulandıktan bir süre sonra kremsi bir dokunuş sağlayarak yumuşak bir cilt oluşumunu sağlar kullanımı krem gibi kolay uygulanmaktadır.

fondöten kullanımıKuru fondöten ise, pudra içeriği vardır ve sürdükten sonra pudramsı bir görünüm sağlar pudra ve fondöten kullanan kadınların kuru fondöten kullandıkların da ayrıca bir pudra kullanıma ihtiyaç duymazlar kuru fondötenin daha yumuşak kremsi olabilmesi için çok hafif kremli sünger ile uygulanması daha iyi bir görünüm sağlamaktadır.

Stik Fondöten ise Özellikle kuru ciltler için ideal olup normal ciltlerde de kullanımı uygundur. Çünkü stik fondötenler kremsi bir yapıya sahiptir ve kapatıcı ile birleştirilmiş bir fondöten olmaktadır.

Her kadın fondöten kullanırken acaba gözenekler tıkayarak sivilce veya siyah nokta oluşumunu sağlar mı diye kullanmaktan çekinirler bu gibi etkilerden korunmak için öncelikle birinci kural kalitesiz fondöten almamaktan geçer kalitesiz markası belirsiz fondötenlerin cilt üzerinde farklı reaksiyonlar oluşturabilir. Fondöten sürmeden önce yüzünüzün hafif nemli olmasını sağlayın gözeneklerinizi tamamen fondötenle kapatmayın mutlaka nemlendirici krem uygulayarak fondöten kullanın. Sivilce oluşumunu engellemek için cilt temizliği çok önemlidir sakın yüzünüzde makyajla uyumayın mutlaka gece uyumadan önce tonik yüz temizleme jelleri vs ile yüzünüzü arındırın ve gözeneklerin açık olmasını sağlayın bu şekilde sivilce oluşumunu önlemiş olursunuz.

Prenses…

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git