Çalışan Kadınlar Nasıl Makyaj Yapmalı ?

Merhaba sevgili ziyaretçiler,
Özellikle çalışan kadınlar her gün mutlaka bakımlı olmalıdır doğru reknikleri kullanarak nasıl ofis makyajı yapabiliriz peki pürüzsüz ve sade bir görünü için;
fondoten, kapatıcı pudra primer iş kadınlarının vazgeçilmez ürünüdür.
bazı kadınların gözenekli ciltleri vardır eğer sizde gözenekli bir cilde sahipseniz, önce kpatıcı ile gözeneklerinizi kapatıp daha sonra fonteden uygulamanız fondotenın kalıcı olmasını sağlar.
Eğer yağlı bir cildiniz varsa fondeteninizi ve diğer makyaj ürünlerinizi yağsız tercih edin.
Yağlı ciltler özellikle makyaj için daha çok özen ister, İçinde su yosunu bulunan arındırıcılar ile yüzünüyü tamamen temizleyip ardından matlaştırıcı bir ürün kullandıktan sonra cildin makyaja hazır hale gelecektir.
Eğer kuru bir cildiniz var ise nemlenmesi için aşırı yağlı ürünler kesinlikle tercih etmeyin.
Resimleri büyük boy görmek istiyorsanız lütfen küçük resmin üzerine tıklayınız.

Resimleri büyük boy görmek istiyorsanız lütfen küçük resmin üzerine tıklayınız.
Unutmayın ki fondoten kapatıcı değildir önce kapatıcı daha sonra fondoten uygulayın. kuru ciltler için parıltılı fondoten yağsız nemlendirici ürünler kullanılmalı yağlı ciltler için ise yağsız fondoten kullanmak cildiniz için en iyisidir.
Gün Boyu Rahatlatıcı Bakışlar İçin,
Gri tonlarında ve boz kahverengi gibi farlar en idealidir. göz kapaklarınızı alkolsüz tonik ile temizledikten sonra göz farınızı uygulayın. makyajın gün boyu sürmesi için şeffaf pudra uygulayın. kahverengi veya siyah rimel ile kirpiklerinizi belirginleştirin.
Yumuşak Dudaklar İçin,
Önce dudaklarınızı nemlendirin. İmce bir dudak fırçası ile ruju sürün, doğal bir dudak görünümü için açık tonları tercih edebilirsiniz. rujdan sonra dudaklarınızın arasına peçete koyarak mutlaka fazlalıkları alınız. Sonrasında şeffaf pudrayı dudaklarınıza uygulayarak rujunuzun daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Prenses…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git