Kaş arası çizgileri neden oluşur?

Kaş arası çizgileri neden oluşur?

Kaş arası çizgiler çoğunlukla kaşların ortaya çekilmesi ya da halk arasında tabir edilen kaş çatma işleminin yapılmasından, sürekli olarak kızgın bir ifade ile kaşlarımızı oynatmamızdan kaynaklı oluşur. Bunları çok sık yapacak olur isek zamanla geri dönüşü olmayan kaş arasında çizgiler oluşmaktadır. Tabiki sadece kızgın bir ifade ile bakarak kaş arasında çizgiler oluşmamaktadır. Aynı zamanda güneşten rahatsız olan gözlerimizi korumak adına yapmış oluğumuz kaş çatma mimiği de kaş arası çizgileri arttırmaktadır.

Kaş arasında ki çizgilerin oluşmasının nedeni kas hareketleridir. Kaslarımız deriyi kendilerine doğru çekerek oluşturdukları kırışıklardır kaş arasında ki çizgiler.

Hangi mimikler kaş arası çizgileri çoğaltır?

Kaş arası ya da kaş çevresi çizgileri derken çoğunlukla gözümüzün etrafında olan ve gözümüzü yuvarlak şekilde saran kasta oluşan çizgileri ifade etmektedir. Kaş çizgileri bu kasın hareketleri ile ve alında yerleşen bazı kasların hareketleri ile olur. Bazı kaslar kaşları birbirine doğru yaklaştırırken bazı kaslar birbirinde uzaklaştırır bazı kaslar da kaşların kalkmasına yardımcı olurken bazıları ise kaşların aşağıya doğru bakmasına sebep olur. İşte bu tür hareketler ile kaş çizgileri ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte gözümüzün kenarlarında yine kaşlar ile ilgili olarak ve gülme ile ortaya çıkan çizgiler oluşmaktadır.  İşte bu şekilde göz kaslarının hareketleri ve gülme ile kaynaklanan çizgiler oluşmaktadır.

Kaş arasında ki çizgiler nasıl önlenebilir?

Kaş arasında ki çizgiler botoks ile yok edilebilmektedir. Bununla beraber kırışıklıkları önleyici kremleri düzenli olarak kullanmakta kaş arasında oluşabilecek çizgileri önleyebilmektedir. Bu tip kremler bir takım kimyasal maddelerin ortaya çıkmasını engelleyerek kırışıklıkları ortadan kaldırırlar.

Bununla birlikte mutlaka güneş koruyucu kremlerin kullanılması gerekmektedir. Çünkü en çok cildimizi kurutan ve en çok kırışıklıkların oluşmasına sebep olan güneş ışınlarıdır. Bu nedenle güneş kremi oldukça önemli olan bir faktördür. Hatta bunları sadece ara ara kullanmak dışında bir alışkanlık haline getirmelisiniz.

Ayrıca ifadeleri yapmaktan mümkün olduğunca uzaklaşılmalı mimik çok kullanılmamalıdır. Örneğin kaşlarınızı çatmadan kızmaya çalışmalısınız. Ayrıca mutlaka güneşe çıkarken güneş gözlüğü kullanmalısınız. Çünkü bu şekilde gözleriniz güneşten etkilenmediği için kaşlarınızı çatma ihtiyacı duymayacaksınızdır.

Bununla birlikte botoksun yeterli olmadığı yerlerde kaş arasında ki kırışıklıkların içerisine bir uzman tarafından dolgu maddesi de doldurulabilmektedir. Bu da olumlu bir sonuç yaratmaktadır. Bu şekilde botoksun yeterli olmadığı noktalarda daha sağlıklı ve hoş bir görüntü oluşturabilmek dolgu ile mümkün olmaktadır. Ancak tekrar üzerine basılması gereken nokta işin ehli olan birisine botoksu ya da dolguyu yaptırmaktır. Çünkü bazı durumlarda botoks yapıldıktan kısa bir süre sonra çizgilerin tekrarlandığı görülmektedir. Böyle bir sonuç ile karşılaşılmamak adına önce gideceğiniz hekimi iyice araştırıp, hekiminizden emin olup ondan sonra dolgu ve ya botoks işleminizi yaptırmalısınız.

Bu Konuyu Ayrıca Videoda İzleyin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git