Genç elleriniz olmasını ister misiniz

Genç elleriniz olmasını ister misiniz?

Yaşlılık belirtiler, en fazla kadınların ellerinde göze çarpar. Estetik ve çelicilik açısından kadınlar için eller çok önemlidir. Kadın ya da erkek hiç fark etmez. Eller zarafet göstergesidir. Kadınların bakımlı ve zarif olduğu ellerinden belli olur. Eller vücudun aynası gibidir. Yaşlanma ilk önce ellerde ortaya çıkar. Bunun nedeni ellerinde yüzümüz gibi sürekli güneş alan açık alanda olmasıdır. Güneşin neden olduğu lekelerin yanı sıra yaşlanmaya bağlı olarak cilt elastikiyetini kaybeder, cildin altındaki yağ dokusu kaybolur.
Sigara içenlerde daha fazla elastik kayıp ortaya çıkar. Deri incelmesi ve kırışıklıklar meydana gelir. Cildin altındaki yağ dokusu ve ellerin üstündeki damarların belirginleşmesine ve eklemlerin sertleşmesine neden olur.

Elleri gençleştirmek üstelik ameliyatsız mümkün. Çok başarılı yöntemlerle başarıyla uygulanılır. Fraksiyon el karbondioksit isimli lazer yöntemi ile yüze uygulanan gençleştirmeye benzeyen bir uygulamada artık ellere de uygulanıyor. Bir kaç uygulamada hem ellerinizdeki lekeler siliniyor hem de elin üzerinde daha sağlıklı bir tene kavuşuluyor. İlk önce anestetik bir krem uygulanıyor. Altı hafta aralıklarla uygulanan bu yöntemle cilt de belirgin değişiklikler oluyor. Lazer etkisiyle derinin altındaki doku kalınlaşıyor. Der mal dokunun gerginleşmesi ile kırışıklıklar kaybolup ellerde dolgun bir görünüm oluyor. Fakat lazer uygulaması yaş ilerledikçe elin sırtındaki doku kaybının meydana getirdiği damarlı görünümü yok edemiyor. Damarlı görünümü azaltmak için el sırtına lokal anestezi ile dolgu maddesi koyuluyor. Bu işlem esnasında ortalama 1,5 cc lik dolgu maddesini enjekte edip masajla ellere dağıtılır. Damarlı görüntü kaybolur eller eskisi gibi çok genç görünür. hidroksiapatit mikro kürelerinden ya da poly-l laktik asitten oluşuyor.

Fakat bu dolgu kalıcı değil, dokuz ayda etkisi azalır. Yağ enjeksiyonları daha kalıcı bir dolgunluk sağlar. Damarlardaki belirginliği yok etmenin diğer bir yöntemi de diot lazeriyle damardan kan alır gibi girip bunları damara enjekte etmektir. Lazerin etkisiyle damarlarda kalıcı bir küçülme meydana gelir.

Elleri gençleştirmenin diğer bir yolu ise, PRP denilen yeni başlayan enjeksiyon uygulamasıdır.
Uygulama yapılacak kişinin kendi kanından bir solüsyon hazırlanır. Bu solüsyon derinin altına enjekte edilir. Dört uygulamanın sonunda cildin altındaki dokuda dokuyu gençleştirici ve destekleyici bir etki yapıyor. İki haftada bir kez uygulanan metot son derece iyi sonuçlar veriyor.
Lekelerde azalma, cilde parlaklık verme, cilt de bir kalınlaşma ortaya çıkıyor. PRP uygulamasına lazer uygulama ve yağ enjeksiyonu da eklenebilir.

Bu Konuyu Ayrıca Videoda İzleyin

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git