Muhteşem Görünmek İçin Hangi Besinleri Tüketmeliyiz ?

Değerli Ziyaretçiler,
Her kadın yaşlı genç fark etmeden muhteşem bir cilt görünüme sahip olmak isterler işte cildizin muhteşem görünmesini sağlayacak her şey besinlerde saklı yediğimiz her şeye dikkat etmemiz gerekiyor içerisinde neler var çok iyi bilmemiz gerekiyor işte bunları sizlerle paylaşıyorum.
Sağlıklı ve parlak bir cilt için;

ANTİDOKSİDANLAR
Bunlar cildimizi zararlı UV ışınlarından korur ve cilt kanserini önlemeye yardımcı olur. Antidoksidan bulunanlar yeşilçay, turunçgiller, kakao, mor erik ve ıspanak gibi yapraklı yiyeceklerde bulunur.
HİDRASYON
Derinizin su ihtiyacını karşılamak gerekmektedir güzel ve sağlıklı bir görünüm için su tüketilmesi çok önemlidir. Hidrasyon içerenler, meyvesuları ve sebze sularıdır.
SELENYUM
Bu mineral vücudumuzun protein yaratması için en önemli mineraldir, Selenyum minerali; balık, hindi, buğdaylı makarna ve kahverengi pirinçtir.
OMEGA 3 YAĞI ASİDİ
OMEGA 3 hücrelerimizi toksinlerden arındırmak ve cildimizi nemlendirmek için gereklidir. Hint keneviri , keten, somon , sardalye ve cevizde bulunur.
Resimleri tam boy görmek istiyorsanız lütfen küçük resmin üzerine tıklayınız.


Resimleri tam boy görmek istiyorsanız lütfen küçük resmin üzerine tıklayınız.
Cildimiz için önemli olan besinleri yukarda anlattığımız gibi bir başka konuda sağlıklı saçlarımız için gerekli olan besinlerdir.
Sağlıklı saçlarımız için;

A VE C VİTAMİNLERİ
Bu vitaminler vücudumuzun sebun üretmesini sağlar ve saç köklerimizin artmasını sağlar. Ispanak, brokoli ve pazı bu vitaminleri içerir.
PROTEİNLER
Saçlarımızın uzaması ve büyümesi için proteine gereksinimi vardır. Fasulye, mercimek ve diğer baklagiller protein kaynağıdır.
Güzel bir gülümseme için dişlerimiz ,
İşlenmiş ve arıtılmış karbonhidratlardan uzak durun bu şekilde karbonhidratlar yerken diş etleri arasında sıkışır ve bakteri üretmeyi sağlar ayrıca yemek yerken su için ki su büyük lokmalarınızın kolayca çiğnenmesini sağlayacaktır.
Polifenoller; yeşil ve siyah çayda bulunan polifenoller diş plaklarını önler ve diş çürümesini engeller. Yaban mersini diş ve diş etine yapışan bakterileri önler ancak şeker kesinlikle katılmamasına dikkat etmemiz gerekir.

Prenses…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git