Vücuda En Faydalı 10 Yeşillik Hangileridir

Vücuda En Faydalı 10 Yeşillik Hangileridir..

Yeşil yapraklı özellikle koyu yeşil yapraklı tüketmek sağlığımıza çok fazla yarar sağlayacağı için bol bol tüketilmelidir.. Yeşil yapraklı yeşilliklerin bakın vücudumuza ne gibi faydaları ve neler barındırdıklarını öğrenmek için aşağıdaki yazıyı mutlaka okumalısınız..
Yeşil lahana
C vitamini, lif, kalsiyum ve manganez deposudur. Şifa kaynağıdır.. Bir nevi doğal ilaçtır, ülsere iyi gelir, rejim yapanlar için iyi bir besindir..
Yeşil lahana
 Marul
Potasyum, demir, vitamin ve mineralleri bakımından zengindir..
A ve C vitaminleri  içerir.. sinir sistemine iyi gelir, sakinleştirici özelliği vardır
marul
Maydanoz
İçerdiği besin maddeleri ile sağlığa çok yararlıdır..
Sindirim sistemine faydalıdır. C vitamini ve demir içerir..
Kalp damar hastalıklarına  iyi gelen folat maddesi maydanozda bulunur…
maydanoz
 Kıvırcık marul
Lif, A, B, C, D ve E  vitaminleri ve potasyum içerir.
Toksin atıcı, kabızlığı giderici, kandaki şeker oranını dengeleyici, kan temizleyici bir bitkidir, Karaciğer ve dalak için çok yararlıdır.. İçerdiği mineraller sinirleri teskin edicidir..
Kıvırcık marul
Hindiba
Radika olarak da bilinen şifalı ot ve sebze olarak tüketilir..
Kalsiyum, A vitamini ve potasyum içerir.. Karaciğer iltihabına, deri kaşıntılarına iyi gelir mide sıvısını düzenler, kanı temizler, idrar söktürür..
beyaz hindiba hindiba
Ispanak
Koyu renkli yeşil yapraklı sebzeler C vitamininin yanı sıra  A, B2, C, K vitaminlerini barındırır.. Bu yüzden tam bir vitamin deposudur.. Magnezyum, folik asit, demir, kalsiyum manganez, ve potasyum içerir.. C vitamini açısından süte büyük bir alternatif olarak gösterilir..
Ispanak
Pancar ve pancar sapı
İçeriğindeki mineral ve vitaminler bakımından oldukça zengin olduğu için enerji deposudur.. A, B, C, P vitaminleri bakımından oldukça zengindir..
Kırmızı pancar ve tüm renkli meyve ve sebzeler antioksidan özelliği taşır, bu özelliği ile kanser olmak üzere bir çok derde şifa olarak gösterilir.. Sindirimi kolaylaştırıyor.. Günde içilen 1 bardak kırmızı pancar suyu yüksek tansiyona iyi geliyor.
Pancar sapı
Pazı
Ispanağa benzerliği ile bilinen pazı A,C,K,E vitaminleri bakımından zengindir.. Demir, magnezyum, kalsiyum içerir.. İdrar sökücü özelliği vardır, öksürüğe iyi gelir, kansızlığa iyi gelir.. Kolon kanserine karşı koruyucudur.
Pazı
Çin lahanası
Yaprakları salatada ve turşuda kullanılan çin lahanası bildiğimiz marul görünümünde bir sebzedir, folik asit potasyum, kalsiyum, demir protein açısından zengindir, A ve C vitaminleri ihtiva eder. Kalbimiz, böbrekler, beyin için önemli bir sebzedir..
Çin lahanası
Su teresi
Kalorisi yoktur istenildiği kadar tüketilebilir, cildi güzelleştirir, antioksidan etkisi vardır, mide dostudur, idrar ve balgam söktürücüdür..
İçeriğindeki C vitamini dolayısıyla hastalık önleyicide denilebilir..
C ve A vitamini zengin olan bir sebzedir ve en faydalı yapraklı sebzelerin başında gelir..
Su teresi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git