Kedisinin bir hareketi hayatını kurtardı

Tedavi sürecinde kedisinin desteğiyle güçlendi

Sokakta Bulduğu Kediye Sıcak Bir Yuva Sundu

Seden Baş, 6 yıl önce sokakta bir manav tezgahının altında bulduğu yavru kediyi sahiplenerek ona sıcak bir yuva sundu. Şans ismini verdiği kedisinin, kendisine ikinci bir yaşam şansı vereceğini bilmediğini söyleyen Baş, “Bana böyle bir hayat şansı vereceğini asla bilmiyordum.” dedi.

İzmir’de sağlık memuru olarak çalışan Seden Baş, sokakta bulduğu ve Şans ismini verdiği kedisinin sürekli sağ göğsüne yatması nedeniyle doktora başvurdu. Yapılan tetkikler sonucu meme kanseri olduğunu öğrenen Baş, tedavi sürecinde kedisinin desteğiyle hastalığı yendi.

Şans’ın çok hırçın bir kedi olduğunu ve kimseye yaklaşmadığını anlatan Baş, “Anneleri ölmüş yavrulardan bir tanesini sahiplendim. Çok zor bir dönemden geçiyordum. Bana uğur getirmesini istediğim için ona Şans adını verdim.” diye konuştu.Kedisi Tümörü Haber Verdi

RESİMLERİ BÜYÜTMEK İÇİN ÜZERİNE TIKLAYIN

Seden Baş, kedisi Şans’ın sürekli sağ memesinin üstüne yatması veya atlaması nedeniyle oluştuğunu düşündüğü şişlik nedeniyle hastaneye başvurdu. Doktorlar, şişliğin kedi tırmığı olarak bilinen enfeksiyöz granülomatöz mastit olabileceğini söylediler. Ancak yapılan biyopsi sonucunda meme kanseri olduğu ortaya çıktı.

Baş, “Şans oradaki tümörü bana haber verdi aslında. Geçen sene ekim ayında başladı ağrılarım. Ocak ayında evre 3 C meme kanseri tanısı aldım. Şans benim gerçekten şansım oldu. Adının karşılığını verdi.” dedi.

Tedavi Sürecinde Kedisinin Desteğiyle Güçlendi

Seden Baş, kemoterapi ve immünoterapi ile meme kanserini yenmeyi başardı. Tedavi sürecinde kedisinin hiç yanından ayrılmadığını ve tümörden kurtulunca kedisinin de normale döndüğünü ifade etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git